I keď pútače na epizódu III sľubovali ukončenie ságy, zďaleka to nebola až taká pravda. George Lucas sa naďalej bude venovať svojmu celoživotnému dielu.

Určite sa vám doniesla správa (párkrát sme už o tom písali) o chystanom, zatiaľ nepomenovanom seriáli, ktorý poslúži ako mostík medzi epizódami III a IV. Seriál s rozpočtom 100 miliónov dolárov by sa mal začať nakrúcať už koncom tohto roka a už teraz je iste že z pôvodného obsadenia sa vráti Anthony Daniels ako robot C-3PO.

Ďalej sa taktiež chystá reedícia všetkých šiestich filmov na DVD, keďže tohto roku oslávia Star Wars svoje tridsiate narodeniny. Lucas sa vyjadril o kompletne remasterovanych vydaniach filmov, pri čom udajne najväčšou zmenou prejde Skrytá hrozba. Lucas nie raz povedal, že ľutuje obsadenie Jake Lloyda ako Anakina a svoju chybu hodlá napraviť, ako ináč než počítačovo. Lloyda hodlá nahradiť digitálnou podobou malého Haydena Christensena.

Star Wars: Epizóda 1, Skrytá hrozba 3D / Star Wars: Episode I – The Phantom Menace, 1999 © Lucasfilm

Edícia by mala na trhu objaviť v kompletnom monster boxe už tento rok.

Sila nás bude naďalej sprevádzať. A ktovie, možno sa George Lucas nakoniec k svojmu najslávnejšiemu dielu vráti a obohatí ho o ďalšie filmy (v kuloároch sa tato téma spomína častejšie a častejšie).