Adamková Petra

Ralph búra internet /
Disney ukázal, že chce kráčať s dobou

Petra Adamková / Recenzie /

Po šiestich rokoch od premiéry animáku Ralph Rozbi-to (Wreck-it Ralph) sme sa v kinách dočkali pokračovania. Prvý film na seba slušne zarobil, a tak niet divu, že sa o dvojke začalo hovoriť takmer okamžite. Už vtedy bolo tvorcom jasné, že svet hier má mnoho vrstiev a zaujímavých uličiek. Začali sa pohrávať s myšlienkou, že v prípade pokračovania by postavičky mohli preskúmať…

Tully /
Aké je materstvo?

Petra Adamková / Recenzie /

V januári mala Tully premiéru na Sundance, pár mesiacov ešte obiehala filmové festivaly a neskôr v máji, v júni, ale aj počas júla sa postupne dostávala do bežnej kinodistribúcie – napríklad v západnej a severnej Európe, k našim poľským susedom, no u nás snímka také šťastie nemala.

Som sexy /
Hlúpy film na dôležitú tému

Petra Adamková / Recenzie /

Neviem si predstaviť, že existuje žena, ktorá si nikdy nepomyslela, že by chcela vyzerať inak. Téma je aktuálna a aj dlho oprávnene bude. O diváckom záujme svedčí aj to, že komédia Som sexi sa aktuálne drží v kinách už tretí týždeň.

Nočná hra /
Len ďalšia rutinná komédia

Petra Adamková / Recenzie /

Scenára, ktorého premisa ponúka veľa na komiku bohatých situácií, napísal pomerne neznámy Mark Perez. Na prepísanie ho po kúpe práv dostala tvorivá dvojica, ktorá si v Hollywoode urobila očko scenárom k úspešnému Spider-Man: Homecoming.

Zmenšovanie /
Dlhý film o malom živote

Petra Adamková / Recenzie /

Keď je planéta pre ľudstvo primalá, môžete sa spoľahnúť, že nórski vedci už 50 rokov pracujú na nejakom utopickom riešení. Vykľulo sa z toho humánne zmenšenie človeka, ktorý po párhodinovej procedúre zaberie len zlomok z miesta aj zdrojov, ktoré aktuálne normálny veľký človek potrebuje a spotrebuje.