Petra Adamková

Študentský film Michala Blaška v súťaži na MFF Cannes

Petra Adamková / Správy /

V stredu 12. apríla oznámil festival Cannes zoznam nominácií v dvoch súťažných sekciách krátkych filmov sedemdesiateho ročníka festivalu, ktorý sa bude konať v druhej polovici mája. Medzi šestnásť krátkych filmov nominovaných v jubilejnom 20. ročníku Selekcie Cinéfondation sa prebojoval aj mladý slovenský režisér Michal Blaško. Jeho snímka Atlantída, 2003 zaujala v konkurencii viac ako 2600…

Trailer pre film Thor: Ragnarok zlomil Disneyovské rekordy v sledovanosti

Petra Adamková / Správy /

Štúdio Marvel Entertainment v pondelok vydalo nový trailer pre tretí samostatný film venovaný nórskemu bohovi hromu, Thorovi. Akčná superhdinovka sa s podtitulom Ragnarok dostane do kín v novembri tohto roku a mala by byť predvojom pre plánovanú Avengerskú sériu Infinity Wars, na začiatok ktorej sa diváci vraj môžu tešiť v roku 2018. Ak patríte medzi…

Oscarové pravidlá pre dokumentárne a animované filmy prešli zmenami

Petra Adamková / Správy /

Americká filmová akadémia, ktorá každoročne udeľuje prestížnych Oscarov, koncom marca na zasadnutí správnej rady schválila upravené pravidlá. Týkajú udeľovania nominácií na Oscara, ako aj reklamných aktivít súvisiacich s filmami nominovanými na budúcoročný okrúhly 90. ročník udeľovania cien. Pravidlá sa podľa odporúčaní výborov akadémie upravujú každoročne. Regulácie pre nominácie a hodnotenie Oscarových snímok sú pomerne rozsiahle…

Power Rangers
Reboot, ktorý neprekročil svoj vlastný tieň

Petra Adamková / Recenzie /

Od tridsiatky ma delia necelé tri roky a staro sa necítim. Ani vtedy, keď sa pre boľavé kríže ledva vyklopím z postele. Na druhej strane, ako divák som prežila už dva rebooty Spider-Mana a Supermana, začiatok a koniec jednej X‑Menovskej série, troch hereckých predstaviteľov Hulka, hraný prepis kultovky Ghost in the Shell, čoskoro pôjdem na…

T2 Trainspotting

Petra Adamková / Recenzie /

Trainspotting bol skvelý. T2 je kvalitný film, azda najlepší možný pokračovateľ v dobe, keď sa sequely spravidla nakrúcajú len preto, že je to stávkou na istotu.

Neon Demon

Petra Adamková / Recenzie /

Nie je jednoduché prekusnúť, že Neon Demon vám má pripadať odporný. Veď i táto recenzia vznikla na papieri už pred niekoľkými mesiacmi, hneď po premiére filmu, no zvíťazila vo mne túžba nevracať sa k Démonovi ani len v myšlienkach.

Tajný život maznáčikov

Petra Adamková / Recenzie /

Sú malé, milé, roztržité, svojské, škodoradostné aj láskavé zároveň a, hlavne, hlboko oddané. Skoro ako mimoni. Vlastne, keď nad tým rozmýšľam, celkom ako mimoni. Animačné štúdio Illumination sa pokúša zopakovať úspešný koncept s chlpatým tvistom.

Červený kapitán

Petra Adamková / Recenzie /

Úspech akčnej detektívky svedčí o tom, že Slovač by sa zjavne rada svojou ošemetnou minulosťou zaoberala, len jej to bolo potrebné podať. Bez toho, aby ohŕňala nechápavo nosom nad vyumelkovanosťou či vynútenou ťaživou atmosférou.

Vojtech

Petra Adamková / Recenzie /

Vojtech patrí medzi tie filmy, ktoré nezanechajú dlhotrvajúci dojem. Popravde, nezanechal ani veľkú motiváciu venovať mu tieto riadky (preto to mesačné oneskorenie recenzie), no ako slovenskému počinu sa predsa len žiada venovať mu aspoň chvíľu.

V hlave

Petra Adamková / Recenzie /

V hlave patrí medzi najvydarenejšie filmy pre deti posledných rokov a hoci dospeláci spravidla chodia len ako sprievod pre ich ratolesti, zaiste si ho radi si ho pozrú aj oni.