Adamková Petra

Emoji film /
Nuda, morda, meh

Petra Adamková / Recenzie /

Emoji filmu sa podarilo to, čo len máloktorému filmu: dostal sa do nechválne známeho klubu titulov, ktoré to na stránke Rotten Tomatoes dotiahli na presnú nulu. To znamená, že žiadna recenzia z tých, ktoré stránka zahŕňa do svojho výpočtu, nebola voči filmu pozitívna. Ani táto nie je.

Atomic Blonde /
Pôsobivá akcia, lenivý scenár

Petra Adamková / Recenzie /

Divák sa má baviť na tom, ako každý každého ťahá za nos, a to aj napriek tomu, že výsledok je viac-menej známy. Špiónske doťahovanie však nie je ani vzrušujúce, ani prekvapivé, a tak čím viac sa triler snaží tváriť, že jeho udalosti ohrozujú nádejný koniec studenej vojny, tým amatérskejšie pôsobí.

To the Bone /
Jeden z vrcholov festivalu Sundance v ponuke Netflixu

Petra Adamková / Recenzie /

Marti Noxon vychádzala z vlastnej skúsenosti s anorexiou. Pri tvorbe sa radila s odborníkmi a cieľom film bolo, podľa jej slov, načať tabuizovanú a nepravdivými stereotypmi zaťaženú tému. Povedané inak, jej zámery boli chválitebné, a to je dôležité pre prípad, ak by si snímka našla viac či menej oprávnených oponentov.

Seriál Sense8 nezostane bez konca /

Petra Adamková / Správy /

Fanúšikovia seriálu Sense8, ktorý ponúkala streamovacia služba Netflix, majú dôvod na radosť. Hoci sa nedočkajú ďalšej plnohodnotnej série, príbeh seriálu sa uzavrie v špeciálnom dvojhodinovom finále. Pozitívnu novinku priniesla vo štvrtok 29. júna na sociálnych sieťach Lana Wachovská.