Adamková Petra

Tully /
Aké je materstvo?

Petra Adamková / Recenzie /

V januári mala Tully premiéru na Sundance, pár mesiacov ešte obiehala filmové festivaly a neskôr v máji, v júni, ale aj počas júla sa postupne dostávala do bežnej kinodistribúcie – napríklad v západnej a severnej Európe, k našim poľským susedom, no u nás snímka také šťastie nemala.

Som sexy /
Hlúpy film na dôležitú tému

Petra Adamková / Recenzie /

Neviem si predstaviť, že existuje žena, ktorá si nikdy nepomyslela, že by chcela vyzerať inak. Téma je aktuálna a aj dlho oprávnene bude. O diváckom záujme svedčí aj to, že komédia Som sexi sa aktuálne drží v kinách už tretí týždeň.

Nočná hra /
Len ďalšia rutinná komédia

Petra Adamková / Recenzie /

Scenára, ktorého premisa ponúka veľa na komiku bohatých situácií, napísal pomerne neznámy Mark Perez. Na prepísanie ho po kúpe práv dostala tvorivá dvojica, ktorá si v Hollywoode urobila očko scenárom k úspešnému Spider-Man: Homecoming.

Zmenšovanie /
Dlhý film o malom živote

Petra Adamková / Recenzie /

Keď je planéta pre ľudstvo primalá, môžete sa spoľahnúť, že nórski vedci už 50 rokov pracujú na nejakom utopickom riešení. Vykľulo sa z toho humánne zmenšenie človeka, ktorý po párhodinovej procedúre zaberie len zlomok z miesta aj zdrojov, ktoré aktuálne normálny veľký človek potrebuje a spotrebuje.

Pozrite si seriál The Marvelous Mrs. Maisel počas víkendu zdarma /

Petra Adamková / Správy /

Najnovší seriál Amy Sherman-Palladino (Ženy z rodu Gilmorovcov) získal v pondelok dva Zlaté glóbusy v kategóriách pre komediálne alebo muzikálové tituly – za najlepší seriál a aj za najlepší ženský herecký výkon pre Rachel Brosnahan, ktorá stvárnila titulnú postavu pani Maiselovej. Na oslavu tohto úspechu sa streamovacia služba Amazon Prime, pre ktorú bol seriál vytvorený, rozhodla, že celú…