The Chilling Adventures of Sabrina © Netflix The Chilling Adventures of Sabrina © Netflix

Obľúbený tínedžerský seriál streamovacej služby Netflix o mladej čarodejnici, ktorá je rozorvaná medzi svojim ľudským a čarodejným pôvodom, má za sebou jeden a pol série rozdelené na tri rôzne dlhé časti. Po 11-dielnej prvej časti nasledovala 9-dielna druhá a 8-dielna tretia. Štvrtá časť, ktorá by mala byť podľa tvorcu Roberta Aguirre-Sacasa „desivým, sexi a nadprirodzeným finále“, bude mať takisto osem dielov.

Roberto Aguirre-Sacasa je contentovým šéfom v Archie Comics, kde Sabrina vznikla, a je tiež tvorcom seriálov Riverdale, ktorý sa vysiela na stanici The CW a Katy Keene, ktorá je rovnako ako seriál venovaný Sabrine spin-offom Riverdalu a odohrávajú sa v rovnakom univerze. Kým Sabrinu odkúpil Netflix, seriál Katy Keene vznikol taktiež pre The CW.

Správa o zrušení Sabriny prišla minulý týždeň len pár dní po tom, ako stanica The CW ohlásila zrušenie seriálu Katy Keene už po prvej sérii. Riverdale teda ako jediný seriál podľa predlohy od Archie Comics zostáva stále vo vysielaní a na jar 2021 by sa mala vysielať jeho piata séria.

Zrušenie – alebo skôr nepredĺženie – seriálu nebolo veľkým prekvapením. Netflix si objednal dovedna šestnásť epizód rozdelených do tretej a štvrtej časti ešte v roku 2018, už po premiére prvej polovice série. Pritom sa dlhšie dá pozorovať trend, že Netflix svoje seriály necháva bežať zhruba 2 – 3 série, resp. objednáva len o trochu viac ako 30 dielov. Príbeh Sabriny sa teda na jeseň uzavrie takmer presne po dvoch rokov od uvedenia seriálu.

Smutní zostanú najmä spoloční fanúšikovia Sabriny a Riverdalu. Na piatu sériu (časť) si totiž scenáristi konečne naplánovali ich príbehové prepojenie.