Klembara Michal

Okja /
Superprasa superstár

Michal Klembara / Recenzie /

Režisér Bong Joon-ho postavil scenár na viacerých zaujímavých nápadoch a ako je pre neho pomerne typické, aj tu strieda a kombinuje viacero žánrov. To však prestáva v druhej polovici filmu fungovať.

Valerian a mesto tisícich planét /

Michal Klembara / Recenzie /

Už sú to hádam aj desaťročia, čo bol Luc Besson zárukou kvalitného filmu. Nakrútil viacero zásadných diel európskej kinematografie, ktorú dokázal posúvať k novým métam. Rovnaké ambície sa spájali aj s týmto sci-fi akčným filmom, no zostali nenaplnené.

Heydrich: Muž so železným srdcom /

Michal Klembara / Recenzie /

Táto historická dráma prichádza do kín v správnom čase. Dejiny sa opäť relativizujú a ako pomaly umierajú poslední pamätníci, už o zločinoch minulosti nemá kto rozprávať. Škoda filmu Antropoid, ktorý zaiste odradí od tejto novinky mnoho divákov.

Olli Mäki /
Film o šťastí a o tom, ako ho nájsť

Michal Klembara / Recenzie /

Športové drámy majú jednu veľkú výhodu. Je v nich všetko, čo od silného filmu očakávame, ale bez negatívneho kontextu. Nemusí sa v nich umrieť, ani sa po nikom nestrieľa a aj tak prinášajú napätie a vzrúšo. Navyše, pozrieť a patrične užiť si ich môžete aj bez toho, aby ste holdovali športu, či už tomu konkrétnemu, alebo…

Votrelec: Covenant /
Pokračovanie Promethea

Michal Klembara / Recenzie /

Scenár filmu nie je práve originálny, recykluje, čo sa dá a zanecháva príliš veľa otázok. Na druhej strane, pridáva zopár plusových bodov svojmu priamemu predchodcovi, snímke Prometheus, a napriek všetkým chybám a nejasnostiam, ktoré príbeh zatiaľ vzbudzuje, nejde o zlý film.

Belgica /
Oslava hedonizmu

Michal Klembara / Recenzie /

V tomto filme je tak všetko, čo nechcete, aby videli vaše deti. Cudzoložstvo, kokaín, hektolitre alkoholu, nezmyselné násilie, bitie žien a, navyše, nie vždy je to podané vyslovene negatívne. Prečo aj, keďže postavy si to do veľkej miery užívajú.