Radošinská Jana

Star Wars: Epizóda 1, Skrytá hrozba 3D /

Jana Radošinská / Recenzia /

George Lucas sa rozhodol dobyť srdcia mladých filmových divákov a pripomenúť sa verným fanúšikom. Použil svoj osvedčený marketingový trik – vytiahol zo šuplíka niekoľko vynechaných scén a k sérii re-edícií a re-masterov pridal konverziu Epizódy I do 3D.

Dokonalý zmysel /

Jana Radošinská / Recenzia /

Mladá epidemiologička so zlomeným srdcom. Prelietavý šéfkuchár, ktorý rád zaspáva sám. Epidémia, ktorá okráda ľudstvo o zmysly. Vďaka tejto kombinácii vznikol zvláštny film, ktorý je netypickou love story a znepokojujúcim obrazom apokalypsy…

Captain Amerika: Prvý Avenger /

Jana Radošinská / Recenzia /

Marvelovský filmový návrat do obdobia druhej svetovej vojny, ktorý s úctou k pôvodnej komiksovej predlohe rozpráva príbeh o zrodení prvého z Avengerov a jeho akčnú podstatu „dochucuje“ správnou dávkou napätia, humoru, romantiky a starého dobrého idealizmu.

Hra o tróny /

Jana Radošinská / Televízia /

Televízna udalosť roka, ktorá pripútala k obrazovkám nielen fanúšikov knižnej predlohy, ale aj divákov, ktorí žáner fantasy tak- povediac nemusia. Projekty televíznej stanice HBO určené výhradne dospelým divákom sú v súčasnosti najsľubnejšími pokusmi o prekonanie bežných …

127 hodín /

Jana Radošinská / Recenzia /

Tohtoroční Oscaroví nominanti sa nebáli príbehov, ktoré sa ťažšie spracúvajú. Danny Boyle musel vykúzliť vizuálne nápadité dielo postavené na mediálne známom, jednoduchom príbehu s drastickým priebehom a relatívne šťastným koncom.

Čierna labuť /

Jana Radošinská / Recenzia /

Azda žiadny iný súčasný filmový tvorca nedokáže divákom ponúknuť tak strhujúci, napínavý a pohlcujúci vizuál ako práve Darren Aronofsky. Nepotrebuje pritom ani megalomanské efekty, ani obrovské sumy peňazí, čo napokon dokazuje aj nanajvýš skromný rozpočet Čiernej labute (13 mil. amerických dolárov). Znepokojujúci a sugestívny film o mladej baletke, ktorá kdesi na polceste za slávou a dokonalosťou stráca vlastnú dušu, bol určite veľkou výzvou.

Ga’Hoole: Legenda o strážcoch /

Jana Radošinská / Recenzia /

Zackovi Snyderovi sa už v prvých rokoch režisérskej kariéry podarilo to, o čom väčšina filmových tvorcov sníva celé desaťročia. Úspešne sa venuje rozmanitým žánrom, pričom výsledky jeho práce sú nápadné umelecky aj technicky. Ale každý sa raz potkne…

(K)Lamač sŕdc /

Jana Radošinská / Recenzia /

Romantické komédie nezažívajú práve najžiarivejšie obdobie. Milovníci filmovej romantiky zatiaľ nemusia biť na poplach. Ak zlyháva mašinéria americkej slzopudnej produkcie, stačí jednoducho zmeniť krajinu pôvodu a obrátiť na starý dobrý európsky trh.

Fish Tank /

Jana Radošinská / Recenzia /

V rámci putovnej česko – slovenskej prehliadky filmov známej ako Projekt 100 mali slovenskí a českí diváci možnosť vidieť druhý celovečerný film talentovanej britskej filmovej tvorkyne Andrey Arnold ovenčenej Oscarom.

Twilight Sága: Zatmenie /

Jana Radošinská / Recenzia /

Fanatické nadšenie dospievajúcich dievčat zaspávajúcich pod plagátom filmového Edwarda, ich mám a babičiek (!) prinieslo produkčnej spoločnosti Summit Entertainment 672 miliónov dolárov celosvetovo, pričom rast tržieb ešte stále nie je ukončený….