Bielik Pavel

Stanko /

Pavel Bielik / Recenzia /

Otváracou snímkou Týždňa slovenského filmu bol road movie Stanko v réžii Rasťa Boroša. Divákom sľuboval dávku človečiny a žánrového spracovania.

Čierne duše /

Pavel Bielik / Recenzia /

Čierne duše Francesca Munziho nepatria na tohtoročnej prehliadke Be2Can medzi najvyhľadávanejšie filmy. To však nič nemení na tom, že jeho nový filmový počin z prostredia talianskej mafie prerazil na výrazné filmové festivaly.

Mad Max: Zbesilá cesta /

Pavel Bielik / Recenzia /

Sme ďaleko od odľahlého buša miestneho policajta – Šialeného Maxa a ešte ďalej od záchrany stratených detí v nevýraznom Šialenom Maxovi a Dóme hromu. „Zbesilá cesta“ je komplexnejší a technicky zložitejší, no koncepčne jednoduchší film.

Daredevil /

Pavel Bielik / Televízia /

Netflix (na Slovensku najneskôr do roku 2016), sa v spolupráci s Marvelom dohodol na dlhodobom projekte. Jeho výsledkom je reštart komiksov vo forme televíznych minisérií a Daredevil je prvým zo štyroch seriálov o komiksovom hrdinovi.

Birdman /

Pavel Bielik / Recenzia /

Odovzdávanie filmových cien americkej akadémie je čochvíľa tu a Birdman patrí s deviatimi nomináciami medzi najväčších favoritov. Príbeh o človeku, ktorý svoj osud chopil do vlastných rúk, je pre americké publikum ťažšie sústo, než na aké sú zvyknutí.

Frank /

Pavel Bielik / Recenzia /

Jon Ronson ako súčasť kapely Sidebottom zaznamenával zážitky s jej členmi vo forme denníka. Neskôr ho spracoval do fiktívneho príbehu, ktorý odkazuje na Chrisa Sieveyho, talentovaného speváka s netradičným vystupovaním.

Čo sme komu urobili? /

Pavel Bielik / Recenzia /

Počas studených jesenných dní do kín prichádza nová francúzska komédia, ktorej úlohou je nielen „zahriať“ humorom, ale aj šíriť dobré meno komediálnych filmov krajiny galského kohúta.

Fargo /

Pavel Bielik / Televízia /

Ako v súčasnej dobe býva za veľkou mlákou zvykom, producenti orientujú svoju pozornosť na televízne obrazovky, kde divákom ponúkajú seriály lákajúce na zvučné meno svojho filmového predchodcu. Výnimkou nie je ani Fargo – rovnomenný súčasný seriál káblovej televízie FX.

Ona /

Pavel Bielik / Recenzia /

24 rokov ubehlo odvtedy, čo talentovaný režisér Spike Jonze prišiel s bizarným filmom V koži Johna Malkovicha, ktorý sľuboval ďalšie zaujímavé počiny. Odvtedy sa však Jonze z veľkého plátna vytratil a vracia sa až teraz.

Klub poslednej nádeje /

Pavel Bielik / Recenzia /

Je radosť sledovať McConaugheyho vzostup po hereckej stránke. Už vo filme Killer Joe nabádal k zvýšenej pozornosti v roli bezcitného a rafinovaného zabijaka. Klub poslednej nádeje však zaujme aj inak, ako len vykreslením postáv.