MP 12

Monster Hunter /
Milla kosí obludy

Martin Zielosko / Recenzia /

Po šesťdielnej sérii Resident Evil, v ktorej sa vyvražďovali zombíci na kvantá, si odborník na filmové adaptácie videohier Paul W. S. Anderson našiel ďalšiu hernú predlohu. Tentoraz z produkčnej dielne spoločnosti Capcom. Namiesto nemŕtvych sa v nej masakrujú draci a podivné dinosaury. Videoklipový štýl ostal nezmenený a v hlavnej úlohe sa opäť objavila režisérova manželka, známa kopancová kráľovná, Milla Jovovich.

Undine /
Romantika bez pevných základov

Romana Otočková / Recenzia /

Hrdinkou mytologického príbehu je éterická vodná nymfa Undine, ktorá sa podľa starých príbehov stáva človekom po tom, čo sa zaľúbi do smrteľníka. Ak ju však jej milenec podvedie, za svoju zradu musí zaplatiť životom. Tento príbeh z bájok v réžii Christiana Petzolda ožíva v realite a ponúka nám jeho trochu kostrbatú podobu v súčasnosti.

News of the World /
Predvídateľný roadtrip naprieč západom

Martin Zielosko / Recenzia /

Tom Hanks po úspechu vynikajúceho Kapitána Phillipsa (2013) znovu spojil sily s režisérom Paulom Greengrassom a tentoraz sa rozhodli vyrozprávať príbeh z divokého západu. Filmový hitmaker poľavil zo svojich režijných trademarkov a k novinke pristúpil úplne odlišným štýlom. Zabudnite tak na klasicky roztrasenú greengrassovskú kameru či búrlivé tempo. Namiesto nich dostaneme panoramatické zábery na krásy divokého Texasu v slimačom rytme.…

Happiest Season /
Čas vianočných priznaní

Martin Zielosko / Recenzia /

Nejde síce o objavné dielo, no film ponúka citlivú vzťahovú drámu na pozadí vianočných sviatkov. Navyše, mainstreamových diel s lesbickou tematikou zase toľko nevzniká. Ak máte po všetkých tých vianočných nepodarkoch záujem o solídnu vzťahovku, Happiest Season je správna voľba.

You’ve Got This /
Budovanie stereotypov

Jakub Zaťovič / Recenzia /

Ak sa z nejakého dôvodu rozhodnete pozerať You’ve Got This, prajem vám, aby ste to zvládli. Napriek tomu, že film pomerne osočujem, pravdepodobne sa mu aj vo vašej obývačke podarí nastoliť otázku: (kedy) mať deti? V zdĺhavých rozhovoroch telenovelových hercov však odpoveď nehľadajte.

The Peanut Butter Falcon /
Film s obrovským srdiečkom

Ján Janočko / Recenzia /

Cesta za splneným snom môže byť plná prekážok, nesmiete sa však vzdať. Možno takto nejako by sa dala popísať hlavná myšlienka filmu Peanut Butter Falcon. V jeho obsadení nechýbajú herecké hviezdy, no hlavnú rolu si tu strihol neznámy Zack Gottsagen, herec s Downovým syndrómom.

The Midnight Sky /
Pomalá a nudná dráma

Michal Klembara / Recenzia /

Od úplného prúseru snímku zachraňujú len George Clooney a Felicity Jones, ktorí podávajú dobré herecké výkony a vďaka ktorým sa film dá bez väčších problémov pozerať aj dopozerať. Ani oni však vďaka slabému scenáru nemajú šancu vytiahnuť film z roviny ako-tak príjemného zabitia voľného času.

Wonder Woman 1984 /
Pozor na želania

Martin Zielosko / Recenzia /

Napriek drobným nedostatkom je Wonder Woman 1984 solídny blokbaster plný silných myšlienok, ktorý prišiel v správnom čase a svedčí mu kolektívny zážitok v kinosále s veľkým plátnom. Bude zaujímavé sledovať, akou cestou sa vyberie bájna Amazonka nabudúce.

Amundsen /
Na ceste za ľadovou nudou

Romana Otočková / Recenzia /

Osobnosť Roalda Amundsena nie je z tých, ktoré by bolo potrebné komukoľvek predstavovať. Jedna z najznámejších postáv nielen nórskych, ale aj svetových dejín, milovník ľadových pustín a jeden z najslávnejších polárnikov. Okrem toho sa o ňom v učebniciach dejepisu dočítate, že ako prvý dobyl južný pól, preplával severozápadnú cestu okolo Severnej Ameriky a tiež bol…

Chľast /
Mikkelsen pije, hrá a tancuje ako Dán

Ján Janočko / Recenzia /

Máloktorá téma sa dotýka takmer všetkých ľudí sveta viac, než alkohol. Film Chľast dánskeho režiséra Thomasa Vinterberga by, nielen pre svoj názov, mohol osloviť aj Slovákov. Dánska dráma je výnimočná, v nasledujúcich riadkoch prezradíme dôvody.