MP 12

Geostorm /
Film o tom, ako svet zachraňuje Gerard Butler

Ján Janočko / Recenzie /

Hollywood nás do kina láka na starú dobrú katastrofickú seansu, pričom v hre je veľká časť ľudstva a osud nás, obyvateľov modrej planéty, stojí na pár vyvolených jedincoch. Samozrejme, sú to Američania, samozrejme, motá sa okolo toho ich prezident a, samozrejme, nakoniec to ľudstvo (napriek stratám) prežije. Ak ste ochotní myknúť nad predchádzajúcimi vetami plecami, tak Geostorm stojí za vašu pozornosť.

Hotel Úsvit /
Dá sa aj inak žiť?

Juraj Kovalčík / Recenzie /

Hotel Úsvit by so svojím drobnohľadom, trpezlivým vyberaním pozoruhodných momentov v živote bezvýznamných ľudí a ich zasadením do zdevastovaného postsocialistického bezútešna mohol fungovať ako perfektná výpoveď o stave spoločnosti. Že tisíce žijú v podobnom postavení aj v hlavnom meste či iných komparatívne bohatých regiónoch, sa snáď zhodneme. Film tak aj funguje, ale ako výpoveď prerušená v dvoch tretinách vety.

Beasts of No Nation /
Príbeh detského vojaka

Michal Klembara / Recenzie /

Americká vojnová dráma Beasts of No Nation od režiséra a producenta úspešnej prvej série kriminálneho seriálu True Detective je pravdepodobne prvým filmom, ktorý Netflix kúpil do exkluzívnej celosvetovej distribúcie a urobil dobre. Je to výnimočne hodnotný film, o ktorom sa však v našich končinách takmer nevie, keďže sa nedostal do kín.

Temná veža /
Pokus o filmové spracovanie

Michal Klembara / Recenzie /

Ak dáme bokom ďalšie doplnkové knihy, tak séria The Dark Tower od Stephena Kinga pozostáva zo siedmich, čo spolu tvorí takmer 4000 strán textu s množstvom hlavných i vedľajších postáv a príbehov. Napriek tomu sa ju niekto pokúsil spracovať v jednom 95-minútovom filme.