Janočko Ján

Free Guy /
Milé polodigitálne letné prekvapenie

Ján Janočko / Recenzia /

Free Guy láka na sympatickú dejovú linku v zaujímavom prostredí na rozmedzí hry a reálneho sveta. Napriek tomu, že takýchto filmov sme videli habadej, spŕška originálnych nápadov v scenári z neho robí pomerne unikátnu záležitosť. Nechýba tu humor, mnoho popkultúrnych narážok, film cieli na oveľa širšie publikum, než len na hráčov počítačových hier.

Prime Time /
Rukojemnícka dráma v priamom prenose

Ján Janočko / Recenzia /

Prime Time sa pohráva so zaujímavou myšlienkou, remeselne je spracovaný na dobrej úrovni, lenže je zúfalo nedotiahnutý. Práve preto sa ťažko hodnotí a nie som si istý, či ho odporúčať. Nie je to zlý film, len po jeho dopozeraní budete mať kŕče z toho, že budete kývať plecami.

Vladislava Sárkány: Humor bola jedna z vecí, ktorou si ma v Hrhove hneď získali /
Rozhovor o dokumente To ta monarchia

Ján Janočko / Rozhovory /

V týchto dňoch má po dlhých mesiacoch odkladania slovenskú premiéru film To ta monarchia. Komediálny dokument o harmónii v spolunažívaní obyvateľov Spišského Hrhova nadväzuje na tému, ktorá zaujala na Slovensku aj v zahraničí. S režisérkou dokumentu sme sa rozprávali aj o tom, či bolo ťažké prelomiť bariéru medzi štábom a miestnymi obyvateľmi či o tom, či je v pláne aj pokračovanie.