MP

LEGO® príbeh 2 /
Jednotku neprekonal, v zábave sa jej však vyrovnal

Ján Janočko / Recenzie /

Celosvetovo známa stavebnica sa vrátila do kín, tentoraz v pokračovaní megaúspešného Lego príbehu z roku 2014. Trailery lákali na humor, staré známe postavičky a pre tých, ktorí mali šťastie a šli na film bez dabingu, aj na známe mená. Tvorcovia diváka nešetria už od začiatku – a to v tom, že ho hodia priamo do deja. Pokračovanie sa začína tam, kde…

Kráska a zviera /
Nová televízna sviatočná klasika

Petra Adamková / Recenzie /

Štúdiu Disney sa nedá uprieť, že aj remake dokáže urobiť tak, že pôsobí celkom úprimne ako šľachetný dar novým generáciám divákom. O tom, či sa nová verzia muzikálu Kráska a zviera zaradí do každoročných sviatočných televíznych programov, netreba pochybovať.

Mimoni /

Petra Adamková / Recenzie /

Ak vás mimoni bavili vo filmoch Ja, zloduch, no gniavila vás neistota, či utiahnu svoj vlastný film, môžete si vydýchnuť. Zvládli to – a vcelku zábavne, treba povedať – no mali aj veľa pomoci.

Ja, zloduch /

Petra Adamková / Recenzie /

Jední v komédii Ja, zloduch vidia víťazstvo nezávislej produkcie, ktorá sa šikovne votrela medzi ťažné kone na trhu počítačovej animácie. Iní, hoci uznávajú tento úspech, podotýkajú, že snímka ani zďaleka nedosahuje úroveň osvedčených štúdií.

Shrek: Zvonec a koniec /

Petra Adamková / Recenzie /

Po podpriemernom treťom pokračovaní Shrek Tretí do kinosál prikvitlo trojrozmerné štvrté pokračovanie, ktoré sérii napravilo povesť. Môžeme iba hádať, že rozprávke pomohla radikálna redukcia schizofrenického tucta scenáristov na rozumný tandem.

Pestúnka v akcii /

Jozef Mergeš / Recenzie /

Brian Levant nenakrútil nič, čo by vyslovene stálo za opakovanú projekciu. Akú takú popularitu mu v našom prostredí priniesol hádam len havo Beethoven. Aj keď, ruku na srdce, koľkí z nás, čo sme mali detstvo, vieme, že to nakrútil Levant? Ja som si napríklad myslel, bez urážky, že to urobil nejaký Bernardín.

Alica v krajine zázrakov /

Adela Fručková / Recenzie /

Carollova fantázia, zúrodnená v  Alici, bola viackrát námetom na spracovanie hraného filmu. Od roku 1903 bolo uvedených viac ako 20 verzií tohto výnimočného príbehu. Výzvu na jeho pokračovanie najnovšie prijal režisér Tim Burton.

Shrek Tretí /

Martin Papšo / Recenzie /

Milé deti, na úvod jedna hádanka: Je to veľké, strašné a zelené, čo je to? Áno správne, je to Hulk, ale o tom až niekedy nabudúce. Teraz sa budeme venovať niečomu čo je v porovnaní s predchádzajúcimi dielmi tiež dosť strašné. Zdá sa, že rodinné striebro Dreamworks začalo trochu korodovať. Shrek Tretí. …

Angel-A /

Robert Pospiš / Recenzie /

Šesť rokov. Presne toľko trvalo Luccovi Bessonovi kým sa znova vrátil na režisérsku stoličku. Do našich kín ale neprichádza veľkolepo. Besson sa totiž rozhodol nakrútiť romantickú komédiu, ktoré je postavená na dvoch hercoch a jeho rodnom Paríží. Odpoveď na otázku či to francúzskemu režisérovi…