Rekeň Jaroslav

Žena v čiernom /

Jaroslav Rekeň / Recenzia /

Snímku Žena v čiernom nám prináša do kín anglický režisér James Watkins, ktorý pred pár rokmi debutoval survival hororom Eden Lake. Hoci film u nás vyšiel iba ako DVD, vo Veľkej Británii sa tešil veľkej priazni kritiky aj filmových fanúšikov.

Štyri levy /

Jaroslav Rekeň / Recenzia /

Chrisa Morrisa, u nás neznáme meno, si určite mnohí vybavia pri spomenutí postavy šialeného riaditeľa Denholma Reynholma z komediálneho seriálu IT Crowd. Vo Veľkej Británii ale patrí medzi uznávaných komikov a scenáristov.

Krásne vstávanie /

Jaroslav Rekeň / Recenzia /

Becky Fuller je mladá televízna producentka, ktorá práve prišla o prácu. Ako workoholička si nevie nájsť trvalejší vzťah a o rodine sa jej ani nesníva. Až sa jej nakoniec naskytne príležitosť dostať zo dna sledovanosti istú rannú show Daybreak…

Čarodejov učen /

Jaroslav Rekeň / Recenzia /

Čarodejov učeň je v poradí už treťou spoluprácou Jona Turteltauba a Nicolasa Cagea. Týmto dvom pánom sa spolu očividne dobre pracuje a namiesto hľadania pokladov nám teraz prinášajú do kín príbeh z magického sveta kúziel. Je však otázne, či to má ešte zmysel. Ich posledné spolupráce síce dosiahli komerčný úspech, ale kritika ich prijala vlažne.

Scott Pilgrim proti celému svetu /

Jaroslav Rekeň / Recenzia /

Edgar Wright, aj u nás pomerne známy režisér (Jednotka príliš rýchleho nasadenia, Súmrak mŕtvych, alebo kultový seriál Spaced), sa po troch rokoch vracia s ďalším celovečerným filmom. Ide o adaptáciu komixu Scott Pilgrim, ktorý žije v alternatívnom svete…

Bez súcitu /

Jaroslav Rekeň / Recenzia /

From Paris with Love je v poradí už treťou spoluprácou režiséra Pierra Morela a Luca Bessona (námet). Po minuloročnom prekvapení Taken a ich spoločnej prvotine 13 okrsok boli očakávania veľké, k čomu prispel aj nadupaný trailer a hlavné postavy.

Expendables: Nezničiteľní /

Jaroslav Rekeň / Recenzia /

Dlhoočakávaný Stalloneho akčný trhák konečne prichádza aj do našich kín. Jeho tretí režijný počin v tomto tisícročí zaznamenal tretie kladné prijatie u publika i kritikov. Podľa ohlasov sa teda diváci majú na čo tešiť a určite nie bezdôvodne.

Kung Fu Kyborg /

Jaroslav Rekeň / Recenzia /

Režisér Jeffrey Lau sa v jednom rozhovore vyjadril, že k nakrúteniu tejto snímky ho inšpirovali Transformers Micheala Baya. Čo mu ale očividne chýbalo je podobný rozpočet, ktorý už tak chabému scenáru nijako nepomohol. Treťotriedna animácia a herecké prevedenie…

Kick-Ass /

Jaroslav Rekeň / Recenzia /

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, prečo nikde vo svete neexistujú superhrdinovia so superschopnosťami ako v komiksoch? Odpoveď je jednoduchá – je to nemožné. Tento fakt ale nejde do hlavy 16 ročnému looserovi Daveovi Lizewskemu.

Zelená zóna /

Jaroslav Rekeň / Recenzia /

Green Zone je adaptáciou knihy bagdadského žurnalistu Washington Post Rajiva Chandrasekarana, ktorý spolupracoval aj na scenári. Zaoberá sa udalosťami, keď sa americká armáda pokúšala nastoliť dočasnú vládu v okolí palácu bývalého irackého diktátora Saddáma Husajna.

Podivní /

Jaroslav Rekeň / Recenzia /

Film Podivní je remakom klasiky z roku 1973, režírovaným otcom žánru Georgeom A. Romerom. Na prvý pohľad to môže vyzerať ako ďalší pokus o zbytočný film ťažiaci zo slávy svojho staršieho „brata“, bližšie zoznámenie so snímkom Vás ale rýchlo vyvedie z omylu.