Berzáková Andrea

Parade /

Andrea Berzáková / Recenzia /

Parade nie je pre slabšie povahy. Hoci sa spočiatku človek schuti zasmeje na niektorých scénach, film o právach gayov a lesbičiek v Srbsku naberá postupne na dramatickosti. Vyvrcholenie deja je skôr dojemné a presvedčivé.

Kovboji a votrelci /

Andrea Berzáková / Recenzia /

Arizonská púšť, pražiace slnko, drsní chlapi, rok 1873 a… votrelci. Absurdné? Samotné westerny sú už opozerané, sci-fi tiež. Štúdia Universal a DreamWorks sa rozhodli preniesť starší komiks od Platinum Studios na strieborné plátno.

Sedem /

Andrea Berzáková / Kult /

Americký filmový režisér David Fincher sa rozhodol po svojom režisérskom debute – Votrelec 3 – nakrútiť svoj druhý celovečerný film. Thriller, ktorý sa inšpiroval siedmimi smrteľnými hriechmi. Hriechy, ktoré inšpirovali už nejedno dielo.

Trainspotting /

Andrea Berzáková / Kult /

Dannymu Boylovi stačil rozpočet 3 500 000 dolárov a sedem a pol týždňa, aby nakrútil v roku 1996 dnes už kultový film Trainspotting podľa predlohy románu škótskeho spisovateľa Irvina Welsha. Film získal množstvo ocenení…

Všemocný /

Andrea Berzáková / Recenzia /

Režisér Neil Burger má na svojom konte už niekoľko filmov. Možno ste videli snímku Interview with the Assassin, Iluzionista alebo Šťastlivci. Tento rok sa rozhodol osloviť publikum netradične mysterióznym trilerom.

Sanctum /

Andrea Berzáková / Recenzia /

A práve aspoň menom slávneho producenta a režiséra sa tvorcovia filmu snažia prilákať ľudí do kín a zachrániť, čo sa dá. James Cameron sa podieľal na produkcii 3-D filmu Sanctum. Áno podieľal, nič viac, nič menej. Kto čaká známy kasový trhák, akým je napríklad Votrelec, Terminátor, či Avatar, bude sklamaný.

Sama v Afrike /

Andrea Berzáková / Recenzia /

Pokiaľ od filmu Sama v Afrike očakávate krásny oddychový romantický film s nádhernými africkými scenériami, mýlite sa. Film určite nie je pre útlocitnejšie povahy. Môže za to aj nie príliš šťastný preklad pôvodného názvu White Material, ktorý je v origináli určite oveľa výstižnejší. Je to totiž rasistické označenie belochov pôvodnými obyvateľmi Afriky.

Hriešny tanec /

Andrea Berzáková / Kult /

Nakrúcanie filmu Hriešny tanec začalo 5. septembra 1986. Trvalo 44 dní. Filmový štáb sužovalo nespolupracujúce počasie – extrémne horúčavy, dažde, či chlad. Bez hlavnej hviezdy od filmu tvorcovia neočakávali skutočne príliš veľa.

Pulp Fiction /

Andrea Berzáková / Soundtrack /

Hudbu z filmu Pulp Fiction od režiséra Quentina Tarantina nájdete na soundtracku z 90-tych rokov od MCA Records. Nepochybne je práve hudba dôležitou súčasťou tohto filmu. V Pulp Fiction hrá, okrem iných, John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman, či Bruce Willis. Na prvý pohľad tri spolu nesúvisiace historky z podsvetia tvoria jeden absurdný a nečakaný príbeh. A kde inde by ste zas našli pokope…

22 výstrelov /

Andrea Berzáková / Recenzia /

Francúzsky film 22 výstrelov je inšpirovaný skutočnou udalosťou z marseillskeho prostredia, ktorá sa stala v roku 1970. Režisér Richard Berry vychádzal z románu Franza-Oliviera Giesberta, z legendárnej postavy skutočného „nesmrteľného“ Jackyho Imberta. Film však nie je životopisom.

Fantóm opery /

Andrea Berzáková / Soundtrack /

Pôvodného albumu The Phantom of the Opera sa predalo viac ako 40 miliónov nosičov. Bol ocenený zlatými aj platinovými doskami. Sony Classical vydal soundtrack nahrávky Fantóma opery v dvoch verziách. Mne sa prednedávnom dostal do rúk soundtrack, k filmu Joela Schumachera z roku 2004, obsahujúci 14 piesní. Strhujúce melódie a precítená hudba si okamžite získala i moje srdce. Druhá rozšírená verzia obsahuje všetky skladby z filmu na dvoch diskoch.