Kalinčák Martin

Jeseň v amerických televíziách II. /

Martin Kalinčák / Televízia /

Pokračovanie článku o TOP 10 potencionálnych seriálových hitov začínajúcej sezóny 2011/2012 v amerických televíziach. Dnes sa pozrieme na 5. až 1. miesto. Niektorých sa možno dočkáme aj v načich televíziách, ostatné sa k nám dostanu aspoň na DVD.

Jeseň v amerických televíziách I. /

Martin Kalinčák / Televízia /

Prehľad potenciálnych seriálových hitov sezóny 2011/2012 v USA, z ktorých sa možno raz stanú hity globálne, takže sa ich dočkáme aj na našich televíznych obrazovkách, alebo sa k nim dostaneme na DVD. Rozdelený je do dvoch častí. Prvú vám prinášame dnes, druhú tu nájdete o päť dní.

Gossip Girl (preview) /

Martin Kalinčák / Televízia /

Seriál Gossip Girl je skvelý dramatický seriál pre „deti a mládež“ od tvorcov O.C. California napísaný podľa knižnej série Cecily von Zieger, ktorá sa samozrejme podieľa nielen na písaní samotných kníh, ale aj scenárov k seriálu.

Čo čaká Slovákov od televízie JOJ? /

Martin Kalinčák / Správy /

Po predstavení jesenných noviniek verejnoprávnej Slovenskej televízie a najsledovanejšej slovenskej televízie Markíza tu máme poslednú zo slovenskej „veľkej trojky“ televízií a to televíziu JOJ. Tá si pre svojich divákov okrem nových sérií už zabehnutých seriálov pripravila aj niekoľko nových titulov, ktorými sa bude snažiť zaujať diváka počas jesene.

Čo čaká Slovákov od Markízy? /

Martin Kalinčák / Správy /

Po tom ako sme si predstavili nové a pokračujúce seriály verejnoprávnej STV, je na čase, aby sme si predstavili jesennú štruktúru ďalšej slovenskej televíznej stanice. Teraz tej najsledovanejšej na Slovensku – televízie Markíza. Tá si okrem nového projektu Vila Rozborila a svojho ťažiskového projektu Slovensko má talent pripravila…

Čo čaká Slovákov od Slovenskej televízie? /

Martin Kalinčák / Správy /

Nielen v Amerike, ale aj u nás sa každý rok konajú prezentácie programových štruktúr jednotlivých televízií. Dnes si predstavíme, aké seriály nás na najbližšiu dobu čakajú na našej verejnoprávnej Slovenskej televízií, konkrétne na jej prvom okruhu.

Terminator: The Sarah Connor Chronicles (preview) /

Martin Kalinčák / Televízia /

Seriál Terminator: The Sarah Connor Chronicles začali v USA vysielať 13. januára 2008 na televíznej stanici FOX. Kvôli štrajku scenáristov a vysokým nákladom na výrobu sa pre sezónu 2007/2008 stihlo nakrútiť len 9 dielov (z pôvodných 13ich objednaných). Prvú epizódu si v Amerike pozrelo neuveriteľných 18 miliónov divákov.

TV.com: The best of 2007 /

Martin Kalinčák / Správy /

Americký seriálový server tv.com každoročne vyhlasuje anketu o to najlepšie zo sveta seriálov za minulý rok. Inak tomu nebolo ani teraz a po viac ako mesačnom hlasovaní tu máme výsledky tejto webovej čitateľskej ankety.