Pokračovanie článku o TOP 10 potencionálnych seriálových hitov začínajúcej sezóny 2011/2012 v amerických televíziach. Dnes sa pozrieme na 5. až 1. miesto. Prvý diel nájdete tu.

5. Terra Nova
Premiéra v USA: 26. septembra na FOX

Tvorca seriálu: Kelly Marcel, Craig SilversteinV hlavných úlohách: Jason O´Mara (Resident Evil: Extinction), Stephen Lang (Avatar), Shelley Conn (seriál Marchlands), Landon Liboiron (seriál Life Unexpected), Noami Scott, Alana Mansour, Christine Adams, Allison Miller

Jurský park na seriálový spôsob? Tak to je, dámy a páni, najnovší seriál z produkcie Stevena Spielberga s názvom Terra Nova. Stanicou FOX bol objednaný už na sezónu 2010/2011, no svoju premiéru si odbije až túto jeseň.

Seriál nakrúcaný v Austrálii plný špeciálnych efektov, dinosaurov, džungľových porastov, akčných scén a rodinných drám sa odohráva v roku 2149 a zobrazuje život obyčajnej americkej rodiny, ktorá sa stáva súčasťou pozoruhodného experimentu. Zem je preľudnená a existenciu ľudskej rasy ohrozuje aj zlá kvalita vzduchu. Vedci však vyvinú stroj času, ktorým je možné cestovať späť v čase o 85 miliónov rokov a rozhodnú sa do prehistorickej doby vyslať kolonistov. Budeme tak sledovať osudy prvej kolónie Terra Nova, ktorá by mala zabezpečiť prežitie ľudí.

To, či bude seriál úspešný sa zatiaľ povedať nedá, jeho materská stanica mu však verí. Dôkazom je aj fakt, že FOX ho propaguje nielen prostredníctvom televíznych obrazoviek, ale aj v kinách. Veria mu aj novinári, ktorí na Critic´s Choice Television Awards seriál zaradili do osmičky najočakávanejších seriálov sezóny 2011/2012. Či seriál s takýmto námetom oceníte aj vy, môžete zistiť už 26. septembra, kedy bude mať Terra Nova premiéru.

4. The Secret Circle
Premiéra v USA: 15. septembra na THE CW
Tvorca seriálu: Andrew Miller
V hlavných úlohách: Britt Robertson (seriál Life Unexpected, cameo vo filme Scream 4), Thomas Dekker (seriál Terminator: The Sarah Connor Chronicles), Gale Harold, Shelley Henning, Phoebe Tonkin (seriál H2O: Just Add Water), Jessica Parker Kennedy, Natasha Henstridge

Seriál na motívy románu od L. J. Smith (autorka úspešnej upírskej ságy, ktorá na stanici The CW takisto láme rekordy sledovanosti – The Vampire Diaires) sleduje osudy siroty Cassie (Britt Robertson), ktorá sa po smrti matky sťahuje do mestečka Chance Harbor k svojej babke. Cassie má však pocit, že v novom meste o nej všetci vedia viac, než ona sama a navyše po zoznámení sa so svojimi novými spolužiakmi Dianou, Adamom, Fayou, Nickom a Melissou sa v jej živote začnú diať ešte divnejšie veci než doteraz. Po čase však vďaka Adamovi a ostatným novým priateľom zisťuje, že je čarodejnicou a všetci očakávajú, že sa k nim pridá, a vyplní tak chýbajúce miesto v novej generácii Tajného spolku mocných čarodejníkov z Chance Harbor.

The Secret Circle je jedným z tých seriálov, ktoré už pred svojou samotnou premiérou na televíznych obrazovkách majú obrovský fanklub a vopred sú odsúdené na úspech. Stačí sa pozrieť na seriál The Vampire Diaries (Upírske denníky), ktorému sa podarilo zviezť sa na vlne úspechu filmovej adaptácie upírskej knižnej série Twilight a polámať tak rekordy sledovanosti nielen v USA, ale aj v krajinách Európy (pričom Slovensko nie je výnimkou). Ak ste teda fanúšikom fantasy žánru a nie sú vám cudzie seriály ako Charmed (Čarodejnice), Supernatural (Hrozby z temnoty/Lovci duchov), The Gates či spomínaný The Vampire Diaries, tak určite nezabudnite na jeho premiéru 16. septembra 2011.

Preview trailer: http://youtu.be/EWK0vfwYhqA

3. Person of Interest
Premiéra v USA: 22. septembra na CBS
Tvorca seriálu: Jonathan Nolan
V hlavných úlohách: Jim Caviezel (The Passion of the Christ), Michael Emerson (seriál Lost), Taraji P. Henson, Kevin Chapman

Ako to dopadne, keď sa pri jednom projekte stretne producent J. J. Abrams, jeden z najznámejších predstaviteľov Ježiša – Jim Caviezel, spoluscénarista filmu The Dark Knight (Temný Rytier) Jonathan Nolan a predstaviteľ azda jedného z najväčších seriálových zloduchov súčasnosti Michael Emmerson (predstaviteľ Bena zo seriálu Lost)? Vznikne z toho dramatický krimi seriál so zaujímavým námetom, plný skvelých hereckých hviezd, ktorý môže k televíznym obrazovkám prilákať nespočetné množstvo divákov.

Dej Person of Interest vás zavedie do života Reesea, bývalého agenta CIA považovaného za mŕtveho, ktorý sa spojí so záhadným miliardárom Finchom a spoločne sa tak snažia pomocou svojich vlastných metód pre spravodlivosť (Finch je počítačový génius, ktorý pre vládu vyvinul program na odhalenie osôb, ktoré sa chystajú spáchať zločin a Reese absolvoval špeciálny výcvik na vykonávanie tajných operácii) zabrániť zločinom aj toho najväčšieho kalibru.

2. Ringer
Premiéra v USA: 13. septembra na THE CW
Tvorca seriálu: Erik C. Charmelo, Nicole Snyder
V hlavných úlohách: Sarah Michelle Geller (seriál Buffy the Vampire Slayer), Kristoffer Polaha (seriál Life Unexpected), Tara Summers, Ioan Gruffudd, Nestor Carbonell

The CW sa túto sezónu zrejme rozhodla staviť na staré osvedčené klasiky. Nielenže chystá seriál, ktorým sa vracia k svojim pôvodným seriálovým námetom (Hart of Dixie) a seriál s nadprirodzenou tematikou založený na knižnej predlohe (The Secret Circle), ale rozhodla sa tiež do hry vrátiť starú známu tvár a azda najznámejšiu zabíjačku upírov – Sarah Michelle Geller. Tá sa na televízne obrazovky vracia po takmer ôsmich rokoch a niet divu, že práve vďaka nej sa seriál stal jedným z tých najočakávanejších titulov v televíznej sezóne 2011/2012. Svoju premiéru si odbije v utorok 13. septembra a nábeh mu bude robiť spinoff teenagerského seriálu 90210 (90210: Nová generácia).

Sarah Michelle Geller v seriály Ringer stvárňuje postavu menom Bridget, ktorá sa potom, ako sa stane svedkom vraždy, rozhodne ujsť do New York City, kde sa ukrýva a zmocní sa života svojej sestry – dvojičky (Siobhan). Na prvý pohľad jednoduchý a idylický život jej sestry je však omnoho zložitejší a nebezpečnejší než ten jej, pred ktorým sa snažila ukryť.

1. Once Upon a Time
Premiéra v USA: 23. októbra na ABC
Tvorca seriálu: Edward Kitsis, Adam Horowitz
V hlavných úlohách: Jennifer Morrison (seriál House), Jared Gilmore, Josh Dallas, Lana Perilla, Ginnifer Goodwin, James Dornan

Máte radi rozprávky? Ste zarytým fanúšikom Doktora Housa a jeho bandy? Máte radi tajomnosť príbehov odohrávajúcich sa v skutočnosti neexistujúcich malých mestečiek a prelínanie viacerých svetov? Tak potom je Once Upon a Time tá správna voľba pre vás a práve tento seriál vám dokáže, že rozprávky skutočne existujú.

Emma Swan (Jennifer Morrison) prichádza do mestečka Storybrooke po tom, čo ju navštívi jej 10-ročný syn, ktorého sa vzdala, Henry (Jared Gilmore) a povie jej, že to, čo sa javí ako realita ňou v skutočnosti nie je. Henry totižto verí, že jeho biologická matka pochádza z alternatívneho rozprávkového sveta a je stratenou dcérou Snehulienky a princa Krasoňa. Emma mu neverí, no po tom, čo ho do spomínaného mestečka sama zavezie, zisťuje, že Henry má asi pravdu a podľa jeho knihy rozprávok ju jej rodičia poslali preč do „skutočného“ sveta, aby ju tak ochránili pred kúzlom Zlej Kráľovnej, ktoré zmrazilo „rozprávkový“ svet v čase a všetky postavy priviedlo do toho nášho, v ktorom si však svoju skutočnú identitu nepamätajú.

Seriál od producentov seriálu Lost (Nezvestní) si na svoje konto pripísal množstvo fanúšikov aj medzi televíznymi kritkmi, ktorí ho ospevujú už od májových Upfronts 2011/2012 a je jednou z najočakávanejších noviniek nielen v krajine pôvodu, ale aj v Európe a veľkú fanúšikovskú základňu má aj u nás na Slovensku, či v susednej Českej republike. O jeho úspech a vysokú sledovanosť sa okrem pútavého námetu a trailerov postará aj záverečná 8. séria dramedy seriálu Desperate Housewives (Zúfalé manželky), ktoré sú jedným z najsledovanejších seriálov v USA vôbec a budú seriálu Once Upon a Time robiť nábehovú krivku.

Ak teda chcete aj vy vstúpiť do sveta, v ktorom sú rozprávky skutočnými je seriál Once Upon a Time presne pre vás a už podľa trailerov môžete zistiť, že seriál sa na televíznych obrazovkách udrží viac než jednu sezónu. A keď nie, tak sa aspoň vrátite do detských čias a ak sa zadarí, tak sa vám po pozretí epizód seriálu niečo rozprávkové bude snívať.