Terminator: The Sarah Connor ChroniclesŽáner: akčné scifi
Krajina pôvodu: USA
Minutáž: cca 45 minút
Rok produkcie: 2008 – ???

Seriál vytvoril: Josh Friedman
Scenár: James Cameron, Josh Friedman, Gale Anne Hurd …

Réžia: David Nutter, Sergio Mimica-Gezzan, Charles Beeson, Matt Earl Beesley

Hrajú: Lena Headey (Sarah Connor), Thomas Dekker (John Connor), Summer Glau (Cameron Phillips), Richard T. Jones (James Ellison), Brian Austin Green (Derek Reese), Dean Winters (Charley Dixon), Garret Dillahunt (Cromartie)

Seriál Terminator: The Sarah Connor Chronicles začali v USA vysielať 13. januára 2008 na televíznej stanici FOX. Kvôli štrajku scenáristov a vysokým nákladom na výrobu sa pre sezónu 2007/2008 stihlo nakrútiť len 9 dielov (z pôvodných 13ich objednaných). Prvú epizódu si v Amerike pozrelo neuveriteľných 18 miliónov divákov. Druhú, ktorá sa vysielala hneď na druhý deň uspokojivých 10 miliónov. Sledovanosť zvyšných 7 epizód sa nakoniec ustálila v intervale od 7 do 8 miliónov, čo zabezpečilo dobré ratingy a vzápätí aj objednanie ďalších 13 dielov do druhej série. Tá by mala mať v USA premiéru na rozdiel od 1. série už na jeseň (premiéra bola stanovená na 8. septembra 2008). Či sa úspech dostaví aj nadchádzajúcu sezónu a či Sarah zvýši ľuďom od FOXu ratingy je zatiaľ vo hviezdach.

Dej seriálu sa odohráva po skončení druhého filmu Terminátor: Deň zúčtovania, pričom sa v seriáli už s tretím filmom (Terminátor: Vzbura strojov) nepočíta. Na začiatku prvej epizódy sa stávajú diváci svedkami toho ako Sarah Connor (Lena Headey) spolu so svojim synom Johnom (Thomas Dekker) uteká pred vraždiacim strojom (Cromartie), ktorý je naprogramovaný zabiť Johna Connora a zastaviť tak jeho možné zničenie Skynetu (spoločnosť, ktorá má údajne zostrojiť najmocnejší počítač na svete, ktorý sa tak stane pre celú planétu hrozbou). Terminátorovi sa zabiť Johna podarí a dej sa sčista-jasna presunie a všetko vyzerá ako zlý sen.

Opäť tak vidíme ako John so svojou matkou Sarah utekajú pred svojím „kovovým nepriateľom“ tu sa však spoznajú s Cameron (Summer Glau) a s jej pomocou sa rozhodnú postaviť sa svojím nepriateľom z rôznych časových období.

V seriáli sa stretávame napríklad s Brianom Austinom Greenom známym hlavne vďaka teenagerskému seriálu Beverly Hills 90210, ktorý sa v seriáli T:TSCCH predstaví ako strýko Johna Connora, či s Deanom Wintersom, ktorý hrá postavu Charleyho Dixona.

Seriál upúta divákov hlavne výbornými efektmi, nevtieravým a niekedy až príliš jednoduchým dejom a dobrým hereckým obsadením.

Česká komerčná „dvojka“ TV Prima seriál nasadí do vysielania už od 3. júla 2008, každý štvrtok približne o 22:05, a bude tak pokračovať po úspešnom odvysielaní Hrdinov (Heroes) v tom istom slote.