Po predstavení jesenných noviniek verejnoprávnej Slovenskej televízie a najsledovanejšej slovenskej televízie Markíza tu máme poslednú zo slovenskej „veľkej trojky“ televízií a to televíziu JOJ. Tá si pre svojich divákov okrem nových sérií už zabehnutých seriálov (či už slovenskej alebo americkej produkcie) pripravila aj niekoľko nových titulov, ktorými sa bude snažiť zaujať diváka počas jesene.

Nová televízna sezóna sa na JOJke tak isto ako aj na STV a Markíze začala 1. septembra. JOJ v tento deň nasadila do vysielania o 20:00 premiérovú časť 2. série svojho úspešného denného seriálu Panelák a hneď na to predstavila aj svoje dve seriálové novinky vlastnej tvorby. Tou prvou je spin-off k markizáckemu úspešnému sitcomu Susedia s názvom Kutyil s. r. o., ktorý svoje ťaženie na divácku sledovanosť začal po skončení Paneláku o 20:45, a tou druhou bol komediálny seriál z policajného prostredia Profesionáli s Petrom „Banánom“ Batthyánym a Ľubošom „Gynekológom“ Kostelným v hlavných úlohách.

Novinky budú na JOJke pokračovať aj dnes. Všetci, ktorí nebudú môcť z radosti zo školy zaspať do 21:45 si môžu na JOJke pustiť nové diely 1. série krimi seriálu Shark, ktorého vysielanie bolo kvôli letným prázdninám pozastavené. Po odvysielaní všetkých zostávajúcich epizód 1. série tohto seriálu nemusí byť žiadny fanúšik smutný, pretože JOJka po skončení prvej série nadviaže druhou a zároveň aj poslednou sériou.

Poslednou novinkou v prvom septembrovom týždni je slovenský komediálny seriál MAFstory. Nové epizódy tohto stále viac a viac obľúbeného programu JOJka nasadí do vysielania vo štvrtok 4. septembra o 22:00.

Medzi ďalšími novinkami, ktoré sa JOJka v priebehu nasledujúcich dní rozhodla odvysielať patria posledné epizódy 7. série kriminálneho seriálu CSI: Kriminálka Las Vegas (CSI), ktoré bude vysielať od 10. septembra každú stredu o 20:45. Po skončení 7. série televízia JOJ samozrejme nadviaže najnovšou 8. sériou tohto skvelého kriminálneho seriálu. V tento istý deň sa po skončení CSI televízia JOJ rozhodla nasadiť ďalšiu premiéru. Tentoraz však ide o čoraz obľúbenejšiu kriminálku americkej televíznej stanice FOX Kosti (Bones), ktorej najnovšiu 3. sériu si budete môcť zapnúť každú stredu o 21:45.

V nedeľu 14. septembra sa o 20:00 pred svoje televízne prijímače posadia opäť fanúšikovia kriminálok (ktoré ako vidíte priam ovládli JOJku už dávno) konkrétne fanúšikovia CSI kriminálok. Do vysielania sa totiž dostane nová premiérová 6. séria CSI: Kriminálka Miami (CSI: Miami), ktorú budete môcť sledovať každý týždeň vo vyššie uvedenom dni a čase.

Týždeň na to – 21. septembra sa o 22:00 k vyšetrovateľom z Miami pridajú vyšetrovatelia z New Yorku v seriáli CSI: Kriminálka New York (CSI: NY) so svojou 4. sériou a rovnako aj účastníci veľkého úteku z väzenia v 3. sérii akčného seriálu Prison Break: Útek z väzenia (Prison Break), ktorí však na obrazovky televízie JOJ zavítajú o hodinu skôr teda o 21:00.

Na jeseň má televízia JOJ v zásobe ešte niekoľko seriálových lahôdok, s premiérou ktorých však istú dobu počká. Konkrétne ide o seriály Cashmere Mafia s Lucy Liu v hlavnej úlohe, ďalej o krimi seriál pre ženy Svieža štvorka (Women’s Murder Club), britský seriál Anjel pomsty (Fallen) a seriál z právnického prostredia Boston Legal, ktorého záverečná 5. séria sa v USA začne vysielať 22. septembra.