Šarközy Marián

Da Vinciho kód /

Marián Šarközy / Recenzia /

V posledných rokoch sa mi už toľkokrát potvrdilo príslovie, že čím očakávanejší trhák tým väčšia volovina, že som na DaVinciho kód išiel takmer s hrôzou v očiach. Ale dovoľte si nevidieť film, ktorý budú vidieť všetci (minimálne kvôli tomu, že si niečo také nikto okrem vás nedovolí). Ako to nakoniec dopadlo sa dozviete v našej recenzii.

Hej, kamoš, kto tu varí? /

Marián Šarközy / Recenzia /

Ďalší príspevok k už takmer zabehnutému žánru adolescentnej komédie. Popularita tohoto typu komédií je priamym dôsledkom a dokumentáciou významnej zmeny životného štýlu. Perverzity, ktoré nezažiješ v období medzi nadobudnutím plnoletosti a navlečením obrúčky na prstenník sú navždy stratené…

Syriana /

Marián Šarközy / Recenzia /

Syriana je ideologický film a ako taký sa dá aj recenzentsky hodnotiť. Skvele natočený. Ejnezensteinov Krížnik Potemkin však zostáva neprekonaný. Prečo ideologický? Film kladie pred oko diváka istý obraz sveta, ktorého pravdivosť sa snaží vsugerovať prostredníctvom umeleckých obrazov.

Zabijem Nixona! /

Marián Šarközy / Recenzia /

Na Medzinárodnom filmovom festivale v Bratislave ste si mohli a ešte aj stále môžete pozrieť nespočetné množstvo kvalitných filmov. Jedným z nich je aj americká nezávisla dráma Zabijem Nixona!, na ktorú Vám dnes prinášame recenziu.

Filmy v nás /

Marián Šarközy / Téma /

Okrem filmov, ktoré sa snažia vyvolávať politické prevraty prefarbovaním histórie, majú hmatateľný vplyv na naše životy dielka, ktoré klamú o nás samých. Filmy, ktoré sa opičia po nás v snahe zalichotiť a po ktorých sa potom polichotení spätne opičíme my.

Rukojemník /

Marián Šarközy / Recenzia /

Aj keď je Bruce Willis považovaný za hlavne akčného herca, často sa snaží ukázať aj kus iného herectva (v komédiách alebo v drámach). V Rukojemníkovi sa ale opäť vracia k akčnému žánru (kombinovanému s trilerom) a film ma navyše obľúbený motív – policajt s traumou.

Moja krásna čarodejnica /

Marián Šarközy / Recenzia /

Chceli by ste vidieť vcelku roztomilú komédiu, s rozkošnou Nicole Kidman a s naozaj vtipným Wilom Ferrellom? Ak áno, prečítajte si túto recenziu, aby ste spoznali aj ďaľšie potenciálne dôvody na návštevu kina za účelom sledovania Mojej krásnej čarodejnice.

Bavme sa o sexe /

Marián Šarközy / Recenzia /

Slovenský distribútor sa ako obvykle mystifikačne pohral s názvom filmu, zrejme v zámere navodiť dojem teenagerskej komédie. V skutočnosti, ako aj originálny názov (Kinsey) jasne vypovedá, ide o biografický film o prvom sexuológovi, ktorý svoj predmet poňal poctivo s plnou vážnosťou a vedeckou presnosťou.

Fantastická štvorka /

Marián Šarközy / Recenzia /

Trochu neskôr, ale predsa. Aj my vám prinášame recenziu na ďalšiu tohtoročnú adaptáciu (v USA) populárneho komiksu. Dôvod omeškania je veľmi prozaický. Naši recenzenti neboli po zhliadnutí filmu v stave napísať naň recenziu.

Sin City – mesto hriechu /

Marián Šarközy / Recenzia /

Robert Rodriguez, pred desiatimi rokmi ešte mladá krv Hollywoodu s visačkou nezávislosti, sa stal medzičasom „klasikom“ a producentskou istotou. Oplatí sa vidieť jeho príspevok k zrejme nekonečnej sérii adaptácií v USA populárnych komiksov?

Pán a pani Smithovci, druhý názor /

Marián Šarközy / Recenzia /

Znovu máme do činenia s hlavným trhákom tohto leta. Niet snáď filmového fanúšika, ktorý by si nechal ujsť príležitosť vytvoriť si na Smithovcov svoj vlastný názor. Nečudo, že aj v radoch našich recenzentov sa našli dvaja, ktorých názory na film sa zásadne rôznia.

Božská Júlia /

Marián Šarközy / Recenzia /

Aj naši distribútori si čas od času všimnú, že sa vo svete netočia len adaptácie komiksov a obšťastnili nás filmom s väčšími ambíciami, než zabávať divákov špeciálnymi efektmi či dokonalými telami. Ak máte radi staré dobré klasické kino plné kvalitného herectva a dôveryhodného príbehu zasadeného do presvedčivej ilúzie dobovej atmosféry, nadišiel váš čas.