Patrícia Polakovičová

Niekto klope na dvere /
Takto apokalypsa vyzerať rozhodne nebude

Režisér M. Night Shyamalan je skutočne veľké meno, najmä čo sa týka mysterióznych kúskov, z ktorých mrazí. Niekto klope na dvere je však jedným z tých režisérskych počinov, pri ktorých divák nevie, či mali tvorcovia zámer šokovať a odbočiť od svojej pravidelnej trajektórie, alebo ide skutočne len o nepodarok. Film je adaptáciou knihy The Cabin…

Bones and All /
Vyznanie lásky outsiderom

Patrícia Polakovičová / Recenzia /

Aj to najkratšie zhrnutie tohto filmu napovedá, že nie je pre každého. Zlúčenina milostného príbehu s krvavým hororom nie je ľuďom celkom blízka, a tak sa Bones and All stal terčom kontroverzie. Niet sa čomu čudovať, veď potencionálne romantizovanie kanibalizmu je vo svojej podstate poburujúce.

Neboj sa, zlatko /
Ak je film zlý, môže za to režisér

Patrícia Polakovičová / Recenzia /

Podnadpis tejto recenzie je citátom Olivie Wilde, režisérky snímky Neboj sa, zlatko. Použila ho v rozhovore v roku 2019. Počas premiéry na filmovom festivale v Benátkach a aj pred ňou a po nej sa okolo filmu niesol tmavý mrak klebiet o kontroverznej produkcii a o nezhodách medzi tvorcami a obsadením, čo mu u veľkej časti publika neurobilo pekné meno. Mnohí potenciálni diváci ho ignorovali,…

Euphoria /
Ako si podmanila generáciu Z

Patrícia Polakovičová / Seriál /

Nemôžem vás presviedčať o tom, že Euphoria je niečo úplne iné ako väčšina teen-drama seriálov, keď sa ma opýtate na jej príbeh. Áno, možno povrchne by sa dala porovnať s nejakou generickou show zo strednej, ale je tu extrémne dôležité zdôrazniť slovo povrchne.

KIMI /
Predĺžená epizóda Black Mirror

Proces resocializácie môže byť pre mnohých ľudí namáhavý, čo nám ukazuje aj Angela. O jej osobnosti sa nedá písať veľmi obšírne, nakoľko tvorcovia ju skresali len na vzhľad a v celku nepríjemnú povahu. Manipuluje ľuďmi a núti ich cítiť sa previnilo.

The Lost Daughter /
Keď sa dovolenka v Grécku pokazí

Patrícia Polakovičová / Recenzia /

Režisérsky debut Maggie Gyllenhaalovej si minulý rok vyslúžil na prestížnych filmových festivaloch veľmi pozitívne ohlasy. Niet sa ani čomu čudovať, nakoľko do pléna priniesla trocha kontroverzný no veľmi zaujímavý pohľad na tému rodičovstva a materstva. Ukázala tak všetkým filmovým fanúšikom, že sa rozhodne nehodlá skrývať v tieni svojho brata Jakea Gyllenhaala a rovnaký talent, ktorý predvádza ako herečka,…

The Many Saints of Newark /
Predkovia známych gangstrov z telky

Patrícia Polakovičová / Recenzia /

The Many Saints of Newark sa ako prológ veľmi snaží nastoliť všetky možné príbehy a deje, ktoré sa objavujú v Sopranovcoch, avšak mnohé z nich vychádzajú navnivoč, čo môže byť mätúce pre niekoho, kto seriál nepozná. Fanúšikov to zase mohlo sklamať, keď došlo aj na momenty, ktoré sa neskôr v seriáli objavili a aj keď tu bol ich pôvod načrtnutý, nebol dotiahnutý do konca.

Sweet Girl /
Akcia plná nudy

Patrícia Polakovičová / Recenzia /

Napriek nie veľmi naplňujúcemu deju film značne oživila dvojica Momoa a Merced v úlohe otca a dcéry, bojujúcich proti skorumpovanej spoločnosti. A i keď išlo o dvoch obyčajných pracujúcich mestských ľudí, rozhodne mali sebavedomia na rozdávanie, keď prišlo na hru na tajných agentov a asasínov. Film je v polovici tak zahltený bitkami, že divák zabúda na pointu a dôvod samotných bojov. Nezaboduje tak ani ako akciou nabitý triler, ani ako rodinná dráma.