Hrnčiarová Lucia

Malá Miss Sunshine /

Lucia Hrnčiarová / Recenzia /

Na tento film som sa vybrala bez toho, že by som o ňom niečo bližšie vedela. Názov mi niečo hovoril, pretože som naň dávnejšie videla trailer. Z traileru som si pamätala len, že to pôsobilo moc milo a rodinne a tak som dúfala, že sa z toho nevykľuje…

Prázdniny /

Lucia Hrnčiarová / Recenzia /

Prázdniny sú svieža snímka, ktorá ma svojou ľahkosťou nadchla. Krásni ľudia, atraktívne životné osudy a príjemný, ľahkostráviteľný humor. Dve láskou sklamané ženy na opačných koncoch sveta (slnečné LA a romantická dedinka nedaľeko Londýna) sa rozhodnú, že najlepšie bude…

Spláchnutý /

Lucia Hrnčiarová / Recenzia /

Najnovší prírastok do rodiny celovečerných animákov vznikol v koprodukcii štúdií DreamWorks a Aardman. Obe firmy už majú niečo za sebou a vedno sa pokúsili spojiť dokonalú animáciu s typickým britským humorom, tentoraz v príbehu zo života londýnskych hlodavcov. Hej, myší a inej hávede. Vyšlo im to?

Hady v lietadle /

Lucia Hrnčiarová / Recenzia /

Na palube lietadla na linke ponad Atlantický oceán je prepravovaný dôležitý svedok za zvýšených bezpečnostných opatrení na jeho ochranu. Na palube niekto tajne vezie klietku plnú jedovatých hadov. V hlavných úlohách Samuel L. Jackson, Julianna Margulies a Nathan Phillips. Aký film z toho mohol vzniknúť?

Gejša /

Lucia Hrnčiarová / Recenzia /

Do našich kín sa dostal film na základe svetoznámeho románu Memoirs of a Geisha od Arthura Goldena, ktorý poskytuje jedinečný pohľad na dôležitú čast japonskej kultúry. O tom, ako táto adaptácia dopadla, sa dočítate v našej recenzii.

Pýcha a predsudok /

Lucia Hrnčiarová / Recenzia /

Keď si do googla hodíte heslo „pride and prejudice+movie“, nájdete minimálne 7 rôznych filmových alebo televíznych spracovaní tejto nesmrteľnej klasiky od Jane Austenovej. A to som nezarátala ani Bride and prejudice, indickú adaptáciu na príbeh o dvoch mladých ľuďoch…

Hovorí sa… /

Lucia Hrnčiarová / Recenzia /

Mnohí ste možno videli film Absolvent (the Graduate), v ktorom sa mladému Dustinovi Hoffmanovi podarilo zviesť hneď dve ženy. Na tom by nič nebolo, keby nešlo o matku a dcéru. Dcéra sa samozrejme nikdy nič nedozvedela a práve z tohto námetu čerpá Rumor has it.

Finty Dicka a Jane /

Lucia Hrnčiarová / Recenzia /

Komédia s Jim-om Carrey-m. Komédia o mladej dvojici, ktorá sa z finančných suchôt snaží dostať lúpením a drobnými krádežami. Nie každá komédia je však komédiou. Ako sú na tom Dick a Jane, sa dozviete v tejto recenzii.

Elizabethtown /

Lucia Hrnčiarová / Recenzia /

Na film sto percentne dotiahnete násťročnú fanynku Orlanda Blooma, sladkých romantických filmov a šťastných koncov, ktorá v kútiku duše sníva o tom, že raz bude vyzerať ako Kirsten Dunst. To, že tento film nie je len romantický, ale zároveň je to aj komédia a dráma, jej môžete zamlčať a pôjde. Je však možné, že po záverečných titulkoch bude….

Moja veľká indická svadba /

Lucia Hrnčiarová / Recenzia /

Ak ste zaregistrovali film Moja tučná grécka svadba z roku 2002, tak sa Vám budú počas pozerania tohto filmu vynárať z pamäte viaceré podobnosti (a nebude to len podobným názvom, ktorý sa opäť veľmi nezhoduje s originálnym anglickým názvom).

Wallace and Gromit: Prekliatie králikodlaka /

Lucia Hrnčiarová / Recenzia /

Rozprávky s plastelínovými postavičkami sú všeobecne u nás vo vysokej obľube a to z dôvodu populárnosti geniálneho seriálu A je to! Podobný seriál majú aj Briti (aj keď s trochu iným typom humoru) a teraz do kín prichádza celovečerná verzia ich seriálu Wallace & Gromit s hlavným záporákom králikodlakom.