Cenká Radka

Paralelné svety /

Radka Cenká / Recenzia /

Námet o dvoch podobných svetoch mal oscilovať okolo ľudskosti a silného vizuálneho jazyka, ktorý by na jednu kôpku nahrabal zaujímavý, dojímavý príbeh, ale zároveň hĺbal ľudskú dušu vlastným filozofickým prístupom.

Hotel Transylvánia /

Radka Cenká / Recenzia /

Momentálne v animačných štúdiách fičia strašidlá: Norman a duchovia, Frankenweenie, Legendárna partia, Hotel Transylvánia. Prerušiť súčasný trend robiť animácie čo najviac realistické a živé sa nikomu doteraz nechcelo.

Muži v čiernom 3 /
Späť v čase.

Radka Cenká / Recenzia /

Nebezpečné prípady dvoch tajných agentov ešte tajnejšej agentúry, medzi ktorými je veľmi svojská chémia, naberú ešte väčšie obrátky, ak ide o dobro celého ľudstva. A navyše vtedy, keď sa kvôli tomu musia vrátiť do minulosti.

Alois Nebel /

Radka Cenká / Recenzia /

Alois Nebel je koprodukčný unikát, ktorého rotoskopová technika animácie je jeho najsilnejším kreditom. Príbeh o osamelosti, pomste, láske a hlbokom smútku vás vtiahnu do hmly vlakovej stanice, ale i do tej v ľudskej duši.

Lov lososov v Jemene /

Radka Cenká / Preview /

Táto snímka má byť symbiotickým spojením romantiky, komédie a drámy. Námetom pre film je rovnomenný román britského spisovateľa Paula Tordaya z roku 2006, ktorý zase hľadal inšpiráciu vo svojom osobnom záujme o lov rýb a o Stredný východ.

Čierna hodina /

Radka Cenká / Recenzia /

Filmov zo zásuvky science fiction je v posledných mesiacoch v obehu celkom neúrekom, napokon, je to jeden zo žánrov s najsilnejšou fanúšikovskou základňou. Čierna hodina však nie je žánrovo až tak jednoznačne identifikovateľná.

Profesionálna manželka /
Za všetkým hľadaj ženu.

Radka Cenká / Recenzia /

Manželia Pujolovci sú protikladní ako oheň a voda. Jeden vzplanie, druhý hasí. V továrni na dáždniky počas manželovej neprítomnosti je však viac než namieste, aby svieža ovlažujúca „voda“ trošku spŕchla, zmietla zmätok a despotizmus „ohňa“. Emancipácia a boj za práva sa tak môžu začať…

Hanna /
Ži a nenechaj žiť.

Radka Cenká / Recenzia /

Hanna je akčná dráma o sériovej vrahyni, ktorá sa po dlhom živote mimo civilizácie vydá splniť misiu určenú svojim otcom. Až v skutočnom svete ľudí zistí, že aj rozvaha, sila a pohotovosť ju niekedy dokážu robiť zraniteľnou.

Ako vieš? /

Radka Cenká / Recenzia /

Rozpočet tohto nenáročného filmu bol 120 miliónov dolárov, no nedá sa povedať, že námet režiséra a scenáristu v jednom zožal úspech. Film má niekoľko chybičiek krásy, počnúc nie veľmi atraktívnym dejom.