Tomčík Pavol

Tajomstvo slov /

Pavol Tomčík / Recenzia /

Aj napriek tomu, že od slovenskej premiéry filmu Tajomstvo slov už ubehli takmer dva mesiace, musíme skonštatovať, že takýto film sa jednoducho nemôže prehliadať. Po určitých problémoch, ktoré zapríčinili, že článok sa dodnes na našej stránke neobjavil, vám ho ponúkame až dnes. Hor sa do čítania priatelia.

IV. MINORITY FILM FESTIVAL /

Pavol Tomčík / Správy /

V dňoch 5. – 8. októbra 2006 sa v Bratislave uskutoční už štvrtá prehliadka filmov o menšinách MINORITY FILM FESTIVAL. V kinách Mladosť a Tatra ponúkne 25 hraných i dokumentárnych, celovečerných i krátkych filmov s témou menšín, tolerancie a solidarity.

Dáma vo vode /

Pavol Tomčík / Recenzia /

Po nekonečnom, niekoľko mesačnom čakaní na nový film od zlatého dieťaťa M. Nighta Shyamalana sme sa nakoniec dočkali. Asi sa pýtate či si uznávaný režisér Šiesteho zmyslu, Vyvoleného, Znamení a Osady udržal vysokú latku na akú sme v jeho podaní zvyknutí…

Kúzelná opatrovateľka /

Pavol Tomčík / Recenzia /

Aj keď štatisticky nejde o žiadny prelomový týždeň, predsa len sa v tohtotýždňovej ponuke objavila jedna šťuka. Je ňou veľmi príjemná rodinná komédia pre malých ako aj veľkých, nabitá zaujímavými nápadmi a hercami zvučného mena. Kúzelná opatrovateľka.

Terminátor /

Pavol Tomčík / Kult /

Keby ste pred pár desaťročiami videli prechádzať nákladiak so šoférom podobajúcim sa na Jamesa Camerona, vedzte, že by nešlo o halucinácie. Tento americký mág totiž predtým, ako tak svižne rozbehol svoju režisérsku kariéru putoval svetom vo vysokej kabíne s perom a papierom na nohách…

Dom pri jazere /

Pavol Tomčík / Recenzia /

Vítam vás pri ďalšom pokračovaní úspešných remakov. Ako ste si už toto leto istotne zvykli a všimli, ide o samé pozoruhodné snímky. Ubezpečujem vás, že Dom pri jazere udržuje nastolený štandard! Poďme na to priatelia.

Sloní muž /

Pavol Tomčík / Kult /

V našej rubrike, v ktorej sa ohliadame za skvostami svetovej kinematografie, by s určitosťou nemali abstinovať diela majstra mystérie a napätia Davida Lyncha. Tento chlapík natočil nejeden film, ktorý zmenil myslenie a pohľad divákov na svet filmu. Ako prvý z Lynchových skvostov si predstavíme film, ktorý ho preslávil snáď najviac. Sloní muž.

Beštia Karla /

Pavol Tomčík / Recenzia /

Možno najmenej atraktívny z trojice tohto- týždňovej ponuky je práve film Karla, ktorý som si zobral pod palec ja. A aj keď sa tak naozaj javil, po filme môžem z čista jasna zdôrazniť, že ide o omyl. Film Karla ma milo prekvapil, a o to viac ma teší, že som sa nedal zmiasť čarovnými hodnoteniami početnej verejnosti.

Novinky, zmeny, udalosti- diel druhý /

Pavol Tomčík / Úvodník /

Po dvoch týždňoch sa vám opäť prihováram milí naši čitatelia, a nesiem so sebou aj pár noviniek. Dnešný editorial bude mať tak trochu slávnostný charakter, aj keď sa priamo netýka filmu, ale mojej osoby. Okrem tejto udalosti si samozrejme povieme, čo nás za tieto dva týždňe postretlo, potešilo, prekvapilo a hlavne si povieme, aké novinky a zmeny nás v najbližšom čase čakajú, takže hor sa do čítania.

Show sa začína /

Pavol Tomčík / Recenzia /

Počas prvých augustových dní naše kiná čaká rôznorodá ponuka žánrov. Jedným z nich je aj pocta alebo lepšie povedané ohliadnutie sa za britským, presláveným divadlom predvojnovej doby, ktoré si svoju priazeň získalo trošku netradičným spôsobom. Poďme na to, show sa už začína!