Šerfel Dalibor

Zimný príbeh /

Dalibor Šerfel / Recenzia /

Keď vezmeme do úvahy, že oscarový Akiva Goldsman napísal scenáre aj k filmom ako Batman a Robin, Da Vinciho kód či Anjeli a démoni, treba zbystriť a rátať s tým, že to môže dopadnúť všelijako.

Zlatý Glóbus 2013 /

Dalibor Šerfel / Správy /

V nedeľu sa konal jubilejný 70. ročník druhých najprestížnejších filmových ocenení o Zlatý Glóbus, ktorý sa skončil triumfom dvojice filmov – výpravného muzikálu Bedári a historickej drámy Argo.

Oscary 2012 v znamení nostalgie /

Dalibor Šerfel / Téma /

Býva pravidlom, že sa slávnostný večer udeľovania najprestížnejších filmových cien Americkej akadémie štylizuje do polohy, ktorá najviac charakterizuje favorizované filmy. A keďže tento rok sa dávali najväčšie šance filmom vzdávajúcim poctu kinematografii …

Víťazom Oscarov Kráľova reč /

Dalibor Šerfel / Správy /

V noci z nedele na pondelok sa už tradične v Los Angeles odovzdávali najprestížnejšie filmové ceny – Oscary. O hlavných favoritoch už dosť napovedali Zlaté Glóbusy, či ceny BAFTA, ktoré sa Oscarom predchádzajú, takže vzhľadom k ich výsledkom sa nekonalo žiadne veľké prekvapenie, snáď s výnimkou ceny pre najlepšieho režiséra.

Rachel McAdams /

Dalibor Šerfel / Profil /

Vďaka svojim jemným črtám tváre, prirodzene krásnym perám, na ktorých sa zračí príjemný úsmev vytvárajúci sexi lícne jamky a podmanivému pohľadu jej zelenohnedých očí, spoločne s krehkou postavou a jemne sa vlniacimi vlasmi, pôsobí takmer ako anjelská bytosť. No vzhľad určite nie je tým jediným, vďaka čomu získava svoje filmové úlohy. Patrí totiž medzi najtalentovanejšie mladé herečky.

Shia LaBeouf /

Dalibor Šerfel / Profil /

Na prvý pohľad vyzerá dosť nenápadne, keby ste ho stretli, určite by ste nepovedali, že je to jedna z najväčších hereckých hviezd mladej generácie, pravidelne sa však objavuje v rebríčkoch vychádzajúcich hviezd na popredných miestach a dostáva jednu hlavnú úlohu za druhou v komerčne mimoriadne úspešných filmoch.

Leonardo DiCaprio /

Dalibor Šerfel / Profil /

Ešte pred desiatimi rokmi bol považovaný hlavne za idol všetkých dievčat v tínedžerskom veku, no odvtedy sa jeho pozícia vo filmovom priemysle výrazne zmenila a dnes patrí medzi najvýraznejších charakterových hercov súčasnosti.

Nezabudni na mňa /

Dalibor Šerfel / Recenzia /

Kým romantické komédie sú bežnou súčasťou programov našich kín, romantické drámy už nie sú takým častým javom. Nie je na tom nič neobvyklé, diváci zvyčajne majú radšej veselé príbehy než tie smutné. No život prináša so sebou často aj práve takéto príbehy, ako nám ponúka film Nezabudni na mňa.

Valentín /

Dalibor Šerfel / Recenzia /

Keď vznikne nejaký úspešný film mimo USA, netrvá dlho a vznikne v mekke filmového priemyslu jeho remake. V tomto prípade sa síce o remake nejdená, no je tu zjavná inšpirácia vynikajúcou anglickou romantickou komédiou Láska nebeská.

Gerard Butler /

Dalibor Šerfel / Profil /

Výrazné lícne kosti maskované niekoľkodňovým strniskom a prenikavý pohľad, ktorému asi žiadna žena neodolá, spolu s dokonale vypracovanou postavou a veľkou charizmou z neho robia ideálneho predstaviteľa drsných akčných hrdinov, no zároveň aj neodolateľných milovníkov v romantických filmoch.

Oscary 2010 /

Dalibor Šerfel / Téma /

V noci z nedele na pondelok prebehol v mekke filmového priemyslu, v Los Angeles 82. ročník udeľovania Cien Akadémie (Academy Awards), známejších pod názvom Oscary. Tieto najprestížnejšie filmové ocenenia udeľuje Akadémia filmových umení a vied.