Kozmon František

Hry o život: Drozdajka 1 /

František Kozmon / Recenzia /

Zakladám fanúšikovskú stránku na Facebooku. Bude sa volať: Zakážte hollywoodskym filmovým produkciám delenie posledných častí knižných sérii na viac filmov! Názov je síce dlhý, ale som si istý, že by si získal dosť priaznivcov. Tretie Hry o život na to dávajú dobrý dôvod.

Marhuľový ostrov /

František Kozmon / Recenzia /

Martin Bebjak vracia do slovenského filmu prostredníctvom Marhuľového ostrova dedinského hrdinu. Už bolo na čase. Za posledné roky sa v domácej kinematografii striedali historické námety s mestskými príbehmi súčasnosti.

Harry Potter a Dary smrti 2 /

František Kozmon / Recenzia /

V roku 1997 vyšla prvá kniha zo sedemdielnej série. O päť rokov na to prišlo do kín jej filmové spracovanie. Posledná kniha uzrela svetlo sveta o päť ďalších. Píše sa rok 2011, na strieborné plátna prichádza druhá časť Darov smrti a trinásť rokov histórie Harryho Pottera vrcholí.

Turista /

František Kozmon / Recenzia /

Johnnyho Deppa všetci poznáme ako excentrického a extrémne zručného herca, ktorý na plátne dokáže stvárniť čokoľvek: Nožnicovorukého Edwarda, výstredného piráta Jacka Sparrowa, bláznivého majiteľa čokoládovne Willyho Wonku…

Zasa ona! /

František Kozmon / Recenzia /

Kristen Bell je podľa mňa mladá, talentovaná herečka. Dokázala to najmä v seriáli Veronica Marsová a potvrdila to aj úlohou v sérii Hrdinovia. No okrem toho, že je mladá a talentovaná, je hlavne podceňovaná…

Harry Potter a dary smrti I. /

František Kozmon / Recenzia /

Posledný diel Harryho Pottera konečne prišiel aj na plátna kín! Teda… aspoň jeho prvá polovica. Ako totiž určite viete, Warner Bros sa rozhodol nakrútiť zo siedmej knihy dve samostatné filmové snímky. Naskytá sa otázka, či je táto koncepcia rozdelenia Darov smrti výhradne pre dobro kvality vypovedania príbehu alebo iba umelé naťahovanie pottermánie?

Jedz, modli sa a miluj /

František Kozmon / Recenzia /

Na začiatok svojej recenzie chcem upozorniť, že Jedz, modli sa a miluj podľa mňa vôbec nie je romantický film, ako ho označujú distribútori. Aspoň nie prvoplánovo. Aspoň nie prvé dve hodiny. Romantické filmy sú totiž o hľadaní lásky, o spoznávaní toho druhého, o prekážkach na ceste k nemu. Jedz, modli sa a miluj je síce o hľadaní, spoznávaní a prekonávaní prekážok, no na ceste k sebe samému.

Twilight sága: Nov /

František Kozmon / Recenzia /

Twilight sága pokračuje! Do kín sa dostala druhá časť filmovej verzie romanticko-upírskej série z pera Stephanie Mayerovej a napriek tomu, že vysoká návštevnosť pre doposiaľ dosiahnutý komerčný úspech bola predpokladaná, Nov prekonal všetky očakávania. Čím to je?

Harry Potter a jeho úspechus totálus /

František Kozmon / Téma /

Keď v roku 1990 nezamestnanej učiteľke Jo Rowlingovej počas jazdy vlakom z Manchestru do Londýna zišiel na um nápad s čiernovlasým čarodejníkom s okuliarmi, určite netušila, aký veľký úspech táto jej postava zožne.

Harry Potter a Polovičný princ /

František Kozmon / Recenzia /

Keď som pred časom zhliadol trailer k filmu Harry Potter a Polovičný princ, jednej z najočakávanejších snímok tohto kinematograficky bohatého leta, aj mňa naplnili očakávania – ako priaznivca knižnej série o osirotenom čarodejníkovi, ako nepriaznivca ich adaptácií zo strieborného plátna a v neposlednom rade aj ako fanúšika dobrého filmu.

Castle (preview) /

František Kozmon / Televízia /

Richard Castle má všetko, po čom túži každý muž – popularitu, peniaze, šarm a charizmu, vďaka čomu si ľahko získa priazeň každej ženy. Jeho život však začal stagnovať v tej najdôležitejšej oblasti – ako autor bestsellerov stratil tak nevyhnutnú inšpiráciu. Pokúsil sa vyriešiť tento problém tým…

Blesk /

František Kozmon / Recenzia /

Záber na dievča väznené zlým profesorom, ktorý ju uniesol, aby prinútil jej otca, geniálneho vedca, k spolupráci. Na scéne sa však zjavuje Blesk, pes-superhrdina a za pomoci svojich schopností, ku ktorým patrí nadľudská (nadpsia?) sila, laserový pohľad alebo superštek, zachraňuje svoju majiteľku z pazúrov zla. Á… strih! Koniec. Štáb začína baliť…