Správy

Star Wars spin-off venovaný Han Solovi zmenil režiséra uprostred nakrúcania /

Petra Adamková / Správy /

K zmene na režisérskom poste prišlo pomerne neskoro, v čase keď je už väčšina nakrúcania hotová. Informáciu priniesla v utorok 20. júna Kathleen Kennedy, prezidentka spoločnosti Lucasfilm. Vo svojom vyhlásení uvádza, že sa im s pôvodnou režisérkou dvojicou nepodarilo nájsť spoločnú reč v otázke vízie filmu. Na režisérsku stoličku si sadne Ron Howard.

Denník z ArtFilmu, part 2 /
Wet dreams never dry

Juraj Kovalčík / Správy /

Prvé festivalové ráno v stane. Odhadom niekedy po štvrtej sa vracia do stanovej osady rozjarená partia, plná zážitkov a túžby vykecávať sa o nich z plných pľúc, čo ostatných osadníkov dosť irituje. Po sérii zdvorilých upozornení sa nakoniec ozve rázny hlas nasratej Češky: „Držte kurva tlamy, nejste tady sami!“ Rýmovačka! Potom som opäť spokojne zaspal…

„Čisté“ filmy pre rodinné publikum sa stretli s odmietavým postojom tvorcov /

Petra Adamková / Správy /

Sony Pictures Home Entertainment predstavila iniciatívu pre čisté verzie filmov. Cieľom spoločnosti bolo ponúknuť rodinnému publiku na streamovanie aj tie filmy, ktoré sú za bežných okolností pre agresívne scény, expresívny jazyk či pre sexuálny obsah nevhodné pre detského diváka. Takéto špeciálne postrihané verzie filmov dlhodobo využívajú aerolinky, ktoré ich ponúkajú svojim zákazníkom počas dlhých letov.

Slovensko má zastúpenie aj v Medzinárodnej súťaži hraných filmov AFF Košice 2017 /

Press / Nezaradené /

O hlavné ceny 25. ročníka Art Film Festu sa budú v Košiciach uchádzať aj dva filmy s majoritnou slovenskou účasťou. Svoj absolventský film Špina uvedie slovenská filmárka Tereza Nvotová a o Modrého anjela sa bude v hlavnej súťaži uchádzať aj snímka Out, ktorá vznikla v slovensko-maďarsko-francúzsko-českej koprodukcii a nedávno súťažila aj vo festivalovom Cannes. Obidva filmy uvidia diváci v slovenskej premiére, zatiaľ ich mali možnosť vidieť len diváci v zahraničí.

ART FILM FEST ocení Vášáryovú, Vetchého, Trančíka a Hřebejka. Špeciálnu cenu dostane aj Jiří Bartoška /

Press / Správy /

Najnovšie diela medzinárodne rešpektovaných režisérov a talentovaných autorských tvorcov, aktuálne trendy svetovej kinematografie, ale aj významné tituly filmovej histórie, slovenský výber a bohatý sprievodný program. To všetko ponúkne 25. ročník najdiváckejšieho filmového festivalu na Slovensku – ART FILM FEST, ktorý sa uskutoční od 16. do 24. júna v Košiciach.

Oslávte prázdniny v ríši fantázie /

Press / Správy /

Pokiaľ aj vy premýšľate nad tým, ako osláviť záver školského roka, desiate narodeniny Medzinárodného festivalu animácie Fest Anča sú tou správnou voľbou. Od 29. júna do 2. júla zablúdite do ríše fantázie tých najlepších animovaných filmov. Náladou rozprávkového sveta ožije Stanica Žilina-Záriečie, nádherné priestory Bábkového divadla, kníhkupectvo Artforum a premietať bude aj Telka v meste na Hlinkovom námestí v Žiline.

Hviezdy nezávislej scény prichádzajú do Žiliny na Game Days /

Press / Správy /

V dňoch 30. 6. – 1. 7. sa v rámci Medzinárodného festivalu animácie Fest Anča uskutoční štvrtý ročník podujatia Game Days s cieľom otvoriť dialóg a premostiť svety digitálnych hier a animovaného filmu. Za úlohu si kladie zoznámiť nielen širokú verejnosť s problematikou tvorby počítačových a konzolových hier prostredníctvom odborných prednášok a prezentácií zahraničných vývojárskych štúdií. V rámci Game Days sa zároveň premietne niekoľko dokumentárnych filmov s hernou tematikou.