Press

Režisér Martin Šulík nakrúca nový film, roadmovie Tlmočník

Press / Správy /

Martin Šulík, najúspešnejší slovenský režisér posledných dvoch desaťročí, začal v týchto dňoch po šesťročnej prestávke nakrúcať svoj nový celovečerný film Tlmočník s takmer oscarovým medzinárodným hereckým obsadením. Do titulných postáv totiž obsadil českého režiséra Jiřího Menzla, držiteľa Oscara za réžiu filmu Ostro sledované vlaky a rakúskeho herca Petra Simonischeka. Ten si do Los Angeles na udeľovanie Oskarov „zaskočil“…

Slovak Short Cinema 2016

Press / Správy /

Občianske združenie Publikum.sk bude aj v roku 2016 pokračovať v projekte Slovak Short Cinema, ktorého cieľom je propagovať krátke slovenské filmy najmä v krajinách východnej Európy.

Slovenský filmový ústav exkluzívne zapožičia 35-mm filmy na festival v Bytči

Press / Správy /

Prvý ročník festivalu Hviezdne noci sa vo svojej filmovej sekcii sústredil na zobrazenie legendy o Jánošíkovi v slovenskom filme. Tento rok festival preskúma pre slovenskú kinematografiu nemenej dôležitý fenomén. Jedným z najfrekventovanejších námetov príznačných pre kinematografiu tejto krajiny je Slovenské národné povstanie. V sekcii „Film a história“ sa návštevníci budú môcť pozrieť na samopaly slovenských partizánov.

Anča Award získal španielsky film Tri muchy na mieru

Press / Správy /

Medzinárodný festival animácie Fest Anča vyvrcholil v nedeľu 3. júla 2016 slávnostným odovzdávaním cien v Novej Synagóge. Hlavná cena ANČA AWARD bola udelená španielskemu filmu Tri muchy na mieru (Tres moscas a medida) od Maríe Álvarez a Elisy Morais.

Začína leto, prázdniny aj Fest Anča!

Press / Správy /

Tie najčerstvejšie, ale aj archívne animované filmy pre dospelých i pre deti, svetovo uznávaní hostia, fokus na Balkán, najnovšie trendy v digitálnych hrách či jedinečné workshopy a originálne spojenia hudby s animáciou. V stredu sa v Žiline začína 9. ročník Medzinárodného festivalu animácie Fest Anča.

Fest Anča: Program pre filmových profesionálov

Press / Správy /

Už len pár dní zostáva do otvorenia 9. ročníka Medzinárodného festivalu animácie Fest Anča. Žilina tak od 27. júna do 3 júla 2016 opäť získa štatút hlavného mesta animovaného filmu, ktorého priestory a ulice sa aj tento rok zaplnia filmármi, hudobníkmi, umelcami a návštevníkmi z celého sveta.

Nočný život na Anči

Press / Správy /

Myslíte si, že animovaný film je len pre deti? Nočné premietania na Fest Anči vám otvoria oči. Uvidíte totiž absurdné skeče, psychedéliu, neošúchaný humor a niekoľko bizarných a hororových filmov. Jednoducho veci, ktoré vás nenechajú chladnými, kráľovsky vás pobavia alebo nenechajú spať.

Art Film Fest 2016 uvedie horúce filmové novinky z Cannes

Press / Správy /

Tvorcom najvýznamnejšieho slovenského filmového podujatia sa podaril priam husársky kúsok! Program 24. Art Film Festu obohatia tri horúce filmové novinky Skúška dospelosti (Bacalaureat), Toni Erdmann a Sieranevada. Návštevníci festivalu si budú môcť vychutnať aj snímku Ja, Daniel Blake, ktorá len pred pár dňami získala Zlatú palmu na Festivale v Cannes. Uvedenie filmu bude o to vzácnejšie, že ho osobne predstaví hlavná hviezda filmu, herec Dave Johns.

Totál Balkán na Fest Anči!

Press / Správy /

Balkán príde do Žiliny na Medzinárodný festival animácie Fest Anča, ktorý bude od 29. júna do 3. júla 2016. Jedným z hlavných festivalových programov bude totiž Balkánsky fokus, ktorý predstaví tvorbu krajín obľúbeného polostrova.

Priamo z Cannes: Zlatá palma do Košíc

Press / Správy /

Vynikajúca správa, pod ktorou sú podpísaní ART FILM FEST a distribučná spoločnosť FILM EUROPE. Víťazný film z najprestížnejšieho filmového festivalu na svete uvedie vo svojom programe najvýznamnejší a najdiváckejší filmový festival na Slovensku, ktorý sa bude konať od 17. do 25. júna v Košiciach.