Press

Jean-Marc Barr prevezme Cenu MFF Bratislava za umeleckú výnimočnosť vo svetovej kinematografii /

Press / Správy /

Na 19. ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava zavíta jedna z najvýraznejších európskych hereckých osobností a osobitý režisér Jean-Marc Barr, ktorého celosvetovo preslávila jeho spolupráca s kontroverzným dánskym režisérom Larsom von Trierom na filmoch ako Európa, Dogville alebo Nymfomanka, a najmä film Luca Bessona Magická hlbočina. V Bratislave si prevezme Cenu za umeleckú výnimočnosť vo svetovej kinematografii. Pri tejto príležitosti osobne uvedie výber filmov zo svojej tvorby v sekcii Pocta a tiež svoj najnovší film – postapokalyptické sci-fi Grain.

Festival Pocity Film 2017 otvoria netradične – projekciou seriálu /

Press / Správy /

Ôsmy ročník prešovského filmového festivalu Pocity Film Festival začína už zajtra 10. októbra. Počas šiestich októbrových dní si budú môcť diváci vychutnať viacero skvostov svetovej kinematografie, ktoré sľubujú mimoriadne zážitky. Jedným z nich bude nepochybne satirický seriál Českej televízie s názvom Kosmo. Päť dielna miniséria je plná absurdného a nekorektného humoru z pera scenáristu Tomáša Baldýnského. Ten na seriáli…

POCITY FILM 2017 v znamení rodákov a výnimočných filmov /

Press / Správy /

V poradí ôsmy ročník prešovského filmového festivalu POCITY FILM 2017 sa uskutoční od 10. do 15. októbra v Prešove. Môžete sa tešiť na šesť dní plných filmových projekcií, od klasiky až po premiéry filmov za účasti hostí, workshopy, koncerty či snímky mladých tvorcov z Prešova a východného Slovenska.

Kinobus: 4 dni plezíru /

Press / Správy /

Tohoročné kinobusácke potulky Hornou Nitrou sú za nami. Ak Vám názov (nielen) filmového festivalu Kinobus nič nehovorí, je najvyšší čas to zmeniť. Festival už 14. rok mapuje a revitalizuje lokálne kultúrne domy a kiná, ktoré vníma ako centrá spoločenského života v obciach.

Blíži sa Horomil Fest, sviatok pre všetkých milovníkov hôr a cestovania /

Press / Správy /

V dňoch od 28. septembra do 1.októbra sa v Považskej Bystrici uskutoční 9. ročník festivalu Horomil Fest. Ide o sviatok určený všetkým milovníkom hôr, cestovania a športu, ktorý každoročne privíta množstvo známych osobností a počas štyroch dní odprezentuje veľa zaujímavých filmov. Nový film Pavla Barabáša Diváci sa môžu tešiť na unikátnu celoslovenskú premiéru nového filmu od Pavla Barabáša s názvom Krutý…

Nový film Ivany Šebestovej čoskoro v kinách /

Press / Správy /

Režisérku, výtvarníčku a animátorku Ivanu Šebestovú netreba predstavovať. Dva razy získala Národnú filmovú cenu Slnko v sieti za filmy Štyri a Sneh. Ako animátorka a ilustrátorka spolupracovala na obľúbenom detskom seriáli a knihe Mimi a Líza.

14. ročník Kinobusu vyrazí na cestu už o týždeň /

Press / Správy /

Štrnáste potulky (nielen) filmového festivalu Kinobus povedú do Novej Dubnice, Dolnej Súče, Valaskej Belej a Chynorian. Od štvrtka 31. 8. až do nedele 3. 9. budú festivaloví účastníci/autobusoví cestujúci objavovať kiná a kultúrno-vlastivednú ponuku regiónu v blízkosti malebných Bielych Karpát.