Mlynáriková Zdenka

Palacinky /

Zdenka Mlynáriková / Recenzia /

Výpoveď o životnej skúsenosti je možné podať rôznymi spôsobmi. Palko Matia, autor krátkeho filmu Palacinky, sa s témou neľahkého života rozhodol vysporiadať na slovenského tvorcu pomerne netradične.

Fulmaya, dievčatko s tenkými nohami /

Zdenka Mlynáriková / Recenzia /

Dokument prepája kontrastný život speváčky a herečky Doroty Nvotovej v Bratislave s diametrálne odlišným životom turistickej sprievodkyne a ochrankyne opustených detí v Nepále. Dorota opisuje bezprostredným spôsobom svoje dva domovy, pričom ten pravý stále nenachádza.

Príbeh môjho syna /

Zdenka Mlynáriková / Recenzia /

Veľká láska a jej nečakaná strata, vojna, prchavosť šťastných momentov striedaná nešťastím z najhorších snov. Dielu dodáva zvláštny nádych jeho rozmanito zahraničný pôvod a aj príbeh spája životy Srbov, Talianov či Američana.

Z hrdze a kosti /

Zdenka Mlynáriková / Recenzia /

Film Z hrdze a kosti zanecháva v divákovi zvláštny pocit, pravdepodobne zapríčinený aj neobyčajnými charaktermi postáv. Režisér Jacques Audiard vniesol do snímky dva úplne odlišné charaktery a príbehy.

Železná lady /

Zdenka Mlynáriková / Recenzia /

V dejinách nájdeme len málo takých vplyvných a nekompromisných žien akou bola Margaret Thatcherová. Priznám sa, že od neostrieľanej režisérky Phillidy Lloyd som nič prevratné nečakala, napriek tomu ma životný príbeh Železnej lady milo prekvapil.

Vojnový kôň /

Zdenka Mlynáriková / Recenzia /

Nakrútiť príbeh o chlapcovi a  koňovi v priebehu vojny bez toho, aby z neho vyžaroval prehnaný sentiment, nie je jednoduché. Steven Spielberg na jednej strane stavil na film, ktorý sa bude vynímať na domácich obrazovkách, na druhej strane však mnohým z nás napadne, že Vojnový kôň nie je taký, akého sme čakali.

Krásna Junia /

Zdenka Mlynáriková / Recenzia /

Film disponujúci rovnakou zvláštnou krásou ako jeho hlavná hrdinka je zatiaľ posledným dielom francúzskeho režiséra Christopha Honoré. Ten sa dostal do povedomia verejnosti takisto romanticky ladenými filmami Les chansons d´amour a Dans Paris.

Saxána a Lexikon kúziel /

Zdenka Mlynáriková / Recenzia /

Je pomerne nezvyčajné nakrúcať pokračovanie filmu po štyridsiatich rokoch, no v prípade génia klasických českých rozprávok Václava Vorlíčka a scenáristu Miloša Macourka zrejme nikto nepochyboval o úspechu. Opak sa však stal pravdou.

Pina /

Zdenka Mlynáriková / Recenzia /

„Tancuj, tancuj, lebo inak sme stratení!“ Tak znejú slová fenomenálnej tanečníčky a choreografky Piny Bausch, ktoré sú zároveň podtitulom prvého európskeho hraného 3D filmu. Pina si spomedzi štyroch 3D filmov, premietaných počas štvrtého dňa festivalu Berlinale, nepochybne získala najväčší počet fanúšikov.

Vec: Počiatok /

Zdenka Mlynáriková / Recenzia /

Film Vec: Počiatok sa síce tvári ako nultá časť Veci režiséra Johna Carpentera z roku 1982, ale v podstate nie je žiadnou novinkou, keďže ide skôr o remake tejto snímky. Tá bola mimochodom tiež prerábkou, a to staršieho filmu Vec z iného sveta (1951).