Fručková Adela

Nymfomanka I. /

Adela Fručková / Recenzia /

Krutá i autentická rozprava nymfomanky Joe so Seligmanom zahŕňa jej životný príbeh od detstva po zrelý vek. Šokujúca všadeprítomná dráždivosť a viackontextová temnota v Trierovom rukopise vytvorili z ťažko uchopiteľného subjektu niečo ďaleko metaforickejšie a okázalejšie.

Absolventi /
Sloboda nie je zadarmo

Adela Fručková / Preview /

Dokument pojednáva o zápase mladého človeka, ktorý sa po ukončení vysokoškolského vzdelania ocitne v realite pracovného trhu na Slovensku. Musí „reagovať“ a prispôsobiť sa potrebám spoločnosti.

Banksy – Exit Through the Gift Shop /

Adela Fručková / Recenzia /

Pouličné umenie talentovaného Brita sa objavuje v mnohých európskych veľkomestách. Jeho svojské diela sú často satirické, vysmievajú sa z radovej spoločnosti. Prvý audiovizuálny projekt tohto anonymného umelca nie je výnimkou.

Zvuk hluku /

Adela Fručková / Recenzia /

Švédski režiséri a scenáristi Ola Simonsson a Johannes Stjärne Nilsson priniesli na strieborné plátno celkom výnimočné hudobnodramatické dielo, v súčasnosti už obťažkané oceneniami z festivalu v Cannes či Medzinárodného film festivalu vo Warsawe.

Američan /

Adela Fručková / Recenzia /

Ak ste sa vybrali do kina na akčný film, Američan nie je možno práve to, čo by ste očakávali. Filmu viac pristane nálepka psychologická dráma a tajomným kontextom sa podobá na formát krimi 70. rokov . Na svoje si najskôr prídu fanúšikovia snímok na spôsob Hraníc ovládania od režiséra Jima Jarmusha z roku 2008.

Kajínek /

Adela Fručková / Recenzia /

Relatívne pokojné československé filmárske vody rozčerila mediálne veľmi úspešná akčná snímka. Svetová premiéra sa uskutočnila 8. augusta toho roku. 19. Augusta však „Kajínek“ doslova pritiahol davy fanúšikov na premiéru do Konopáča u Prachovic na Chrudimsku.

Alica v krajine zázrakov /

Adela Fručková / Recenzia /

Carollova fantázia, zúrodnená v  Alici, bola viackrát námetom na spracovanie hraného filmu. Od roku 1903 bolo uvedených viac ako 20 verzií tohto výnimočného príbehu. Výzvu na jeho pokračovanie najnovšie prijal režisér Tim Burton.

Štvrtý druh /

Adela Fručková / Recenzia /

Do kín nám už v dávnejšej minulosti prikvitol trend „nového hororu“. Autenticita polodokumentárnych záznamov a zakomponovanie neprofesionálnej kamery diváka nepriamo prehovárajú. Kasové trháky, využívajúce tieto ťahy a príťažlivý paranormálny námet, už dobre poznáme…

SAW VI /

Adela Fručková / Recenzia /

Šieste pokračovanie hororového Saw je potvrdením faktu, že divákov stále priťahuje do kín charakteristické zabíjanie „skladačkového“ vraha. Film bol uvedený na trh 23. Októbra 2009. Podobne ako aj pri filme Halloween, tento dátum nie je náhodný.

2012 /

Adela Fručková / Recenzia /

Mayský kalendár dnes priťahuje ohromné množstvo zvedavcov, vedcov, filozofov i obyčajných ľudí. Všetko je to kvôli dátumu 21. 12. 2012. Tohto fenoménu sa chytil aj známy režisér, v poslednej dobe najmä katastrofických filmov, Roland Emmerich.

Coco Chanel /

Adela Fručková / Televízia /

Audrey Tautou je síce Audrey Tautou, ale Coco Chanel nie je len jedna. Aj my máme tú svoju. V minuloročnej talianskej televíznej snímke ju stvárnila slovenská herečka Barbora Bobulová a my sme sa na tento film bližšie pozreli.

Denník nymfomanky /

Adela Fručková / Recenzia /

Z nedávnej filmovej minulosti už poznáme zopár „denníkových“ titulov. Aj tentoraz pôjde o časť života, v tomto prípade však bude dej orientovaný na sexuálne prežívanie hlavnej hrdinky. Po dlhé roky, ba aj stáročia bol fenomén nymfománie považovaný za mýtus. Bol dokonca popieraný mnohými ženami, ktorého ho …