Chľast © Film Europe 2020 Chľast © Film Europe 2020

Dánsky režisér Thomas Vinterberg sa chystá na nový projekt s veľmi zaujímavým scenárom. Na jeho konte sú kinohity Chľast (Another Round), Hon či Komúna, za prvý menovaný je nominovaný aj na prestížneho Oscara v kategórii réžia aj v kategórii najlepší cudzojazyčný film. Jeho nový projekt má názov Families Like Ours. Pôjde o šesťdielnu minisériu.

Families Like Ours rozpráva príbeh niekoľkých dánskych rodín, ktoré sa musia vysťahovať zo svojich pôvodných domovov. Ich vlasť totiž postihla masívna povodeň a tak sú evakuovaní na iné miesta. Zostávajú po nich prázdne domy, školy a zaplavené ulice.

Thomas Vinterberg (vpravo) s hercom Madsom Mikkelsenom počas natáčania snímky Chľast

Tí, ktorí majú viac šťastia sa dostanú do bohatých krajín, tí ostatní nemajú až tak dobré podmienky na život, musia sa preto boriť s náročnejšími životnými výzvami v horších lokalitách či krajinách na bývanie. To so sebou prináša aj ďalšie problémy. Evakuácia do rôznych častí sveta znamená aj rozdelenie dlhoročných kamarátstiev, ale aj rozpad mnohých rodín.

Seriál prinesie dánska televízia TV2. Scenár píše spolu s Vinterbergom aj Bo Hr Hansen, s ktorým spolupracovali aj na filme The Biggest Heroes. Families Like Ours bude mať 6 epizód, či pôjde o prvú sériu alebo minisériu zatiaľ nie je jasné, rovnako nateraz nie je známe obsadenie. Natáčanie sa začne koncom tohto a začiatkom budúceho roka.

Informácie priniesol server Variety.