Adam Sandler vo filme Hubbieho Halloween © 2020 Netflix Adam Sandler vo filme Hubbieho Halloween © 2020 Netflix

Vyzerá to tak, že Adam Sandler sa opäť pokúsi zabojovať priazeň kritikov. Netflix pripravuje film podľa českej knihy, americký komik má stvárniť hlavnú postavu.

Kozmonaut z Čiech. Tak znie názov knihy spisovateľa Jaroslava Kalfařa, ktorá inšpirovala zástupcov Netflixu natoľko, že z nej spravia film. Lepšie povedané, inšpirujú sa ňou. Do rúk zveria nový projekt naozaj skúsenej dvojici.

V prvom rade ide o režisérske meno. Johan Renck zaujal v seriáloch Breaking Bad a Batesov motel, naplno sa zapísal do myslí seriálovým fanúšikom vďaka Černobyľu.

V druhom rade, a toto je pre niektorých prekvapenie, hlavnú úlohu zveria do rúk Adamovi Sandlerovi. Ten sa momentálne teší z nového filmu Hubbieho Halloween a čoskoro stvárni v ďalšej novinke basketbalového kouča. Svetoznámy komik si zahrá prevažne vážnu postavu. Nepôjde o prvý takýto pokus, v Uncut Gems zo začiatku roka už svoj dramatický talent preukázal.

Uncut Gems © 2020 Netflix

V knihe z roku 2017 sa kozmonaut Jakub Prochádzka vydáva na náročnú misiu k Venuši. Sirota vychovávaná starými rodičmi si plní svoj sen, zároveň však opúšťa svoju manželku, čo si vyčíta. Nielen túto dilemu rieši s obrím pavúkom, ktorý je s ním vo vesmírnej lodi. Nie je jasné, či je pavúk skutočný ani to, či sa veci, ktoré hlavný hrdina prežíva, naozaj dejú.

V adaptácii pôjdu tvorcovia ešte ďalej. Scenár počíta s tým, že hlavný hrdina nepoletí k Venuši, ale rovno na okraj galaxie, kde bude zbierať vesmírny prach. Filozofické rozhovory s mimozemským čudom však sa však meniť nebudú. Kto (alebo skôr čo) bude Sandlerovým spoločníkom, zatiaľ ostáva otázne.

Hoci námet znie veselo, pripravované sci-fi zrejme bude balansovať na hrane komédie a drámy. Sandler tak možno opäť skúsi útok nielen na záujem divákov, ale aj na ceny od kritikov.

Ako prvý informoval o tejto novinke server Deadline.