The Wrong Missy © 2020 Netflix The Wrong Missy © 2020 Netflix

Uletená, veselá a romantická. Taká mala byť, aspoň podľa traileru, filmová novinka od Netflixu s názvom The Wrong Missy. V nasledujúcich riadkoch prezradím, či sa oplatí stráviť pri nej hodinu a pol.

Originálny názov
The Wrong Missy

komédia, romantický
2020 / 90 min. / MP 12
USA

Réžia
Tyler Spindel
Scenár
Chris Pappas, Kevin Barnett
Tim je obyčajný chlap túžiaci po povýšení a možno aj po nejakej žene. A po tom, aby zabudol na svoju exsnúbenicu. Pár mesiacov po najhoršom rande naslepo v jeho živote stretne na letisku ženu svojich snov. Zhoda okolností im ukáže, že majú neskutočne veľa spoločného a Tim má pocit, že práve ona by mohla byť tá pravá. Kvôli zmenám v práci a výmene na poste šéfa odchádza Tim s kolegami na Havaj – na akýsi teambuilding, na ktorý si berú zamestnanci aj svoje polovičky. Pred hlavným hrdinom príbehu tak stojí šanca pozvať tú úžasnú ženu z letiska na pár dní na spoločný výlet. On však, kvôli zhode mien, pozve práve tú, s ktorou bol na katastrofálnom rande. A o probléme sa dozvie až v lietadle. Poriadne uletená Missy môže spôsobiť škrt cez rozpočet pri snahe o povýšenie…

Tak, ako hlavného hrdinu vydesila prítomnosť nesprávnej ženy, tak môže aj diváka vydesiť iný fakt – že zodpovednosť za túto komédiu má produkčná spoločnosť Adama Sandlera. Predstaviteľ zvláštnych, podivných, (polo)trápnych a niekedy až zúfalých postáv doviedol svoju povesť tak ďaleko, že je podľa neho pomenovaný jeden podžáner filmových komédií. Čo mnohých poteší a niektorých aj zarmúti je fakt, že Adam Sandler sa na plátne neobjaví. Miesto neho sa tu však vyskytnú snáď všetci jeho kamaráti a blízki, vrátane manželky či synovca. A nielen vďaka tomuto je Wrong Missy úplná „sandlerovka“. To však nutne nemusí znamenať, že ide o podpriemerný film.

Tvorcovia stavili na istotu minimálne čo sa týka prostredia. Havajské ostrovy sú lákadlom pre turistov aj pre oko diváka, preto sa v tomto smere nemuseli až tak činiť. Exotický ostrov navyše prináša do hry napríklad aj žraloky, ktoré sa tu na chvíľu objavia. A ani zďaleka nebudú tým najuletenejším, čo film ponúka. Toto prvenstvo si s prehľadom stráži Lauren Lapkus, predstaviteľka tej nesprávnej Missy, ktorá sa napokon dostane na Havaj. Jej správanie síce nie je vhodné pre každý žalúdok, nedá sa jej však uprieť oduševnenosť, s akou sa púšťa prakticky do všetkého. Pád z útesu, znásilnenie Tima, nekontrolované pitie, veštenie kolegom, hypnóza… Toho všetkého sa dopúšťa s takou vervou, až si človek po chvíli hovorí, že to, čo sa pred ním odohráva, je taká volovina, až je dobrá.

The Wrong Missy © 2020 Netflix

Kým Missy zapĺňa svojou oduševnenosťou všetky miestnosti aj exteriéry, a v podstate si kradne film pre seba, hlavný hrdina ostáva v jej tieni. Komik David Spade hrá skôr nenápadného chlapíka, ktorému akoby chýbalo korenie do života. Miesto veselých hlášok je skôr on tým, kto rozdáva nahrávky, aby mohol zvyšok osadenstva „smečovať“ pointy. Ak si divák rýchlo navykne, že tento štýl ho bude sprevádzať počas hodiny a pol, urobí len dobre. Lepšie tak zafungujú prekvapivo vtipné narážky od kolegu z HR oddelenia, ktorý hackuje všetky možné elektronické prístroje ľuďom vo firme, ale aj krátke chvíľky slávy Roba Schneidera, ktorý tu hrá sedemprstého rybára/dílera/záchrancu, jednoducho univerzála na všetko, čo môže turista na Havaji potrebovať.

Na chvíľu sa ešte vrátim k ústrednému duu. Obsadeniu v podstate nie je čo vytknúť. Kým Spade bol zrejme vopred jasnou voľbou, výber Luaren Lapkus bol umný z hľadiska jej talentu, ale aj toho, že nejde o ďalšiu z radu modeliek, ktoré si má divák zapamätať len vďaka záberom v plavkách. Problémom však je, že ich spojenie vlastne nefunguje. Chémia je nulová, vzájomná náklonnosť ťažko uveriteľná a dosť zvláštne pôsobí ešte jedna vec. Hoci sa Spade a maskéri veľmi snažia, 21-ročný rozdiel medzi hlavnými hrdinami pôsobí dosť zvláštne. Nie práve vydarené spojenie je cítiť. Ťažko povedať, či by pomohol lepší scenár, prípadne iné herecké stvárnenie.

The Wrong Missy © 2020 Netflix

The Wrong Missy je zaujímavým filmom napriek tomu, že už po pár minútach je jasné, kam sa bude jeho dej uberať. Tvorcovia síce nesršia kreativitou počas plnej minutáže, avšak niektoré nápady oceniť treba. Nechýba tu klasický súboj dobra a zla (v podobe zákernej MILF-ky či prísneho šéfa) a kto chce, nájde si tu aj poučenie. To bude, samozrejme, obohrané tak veľmi, ako je to len možné.

A tak, ako hlavného hrdinu, film vás vyvedie z vašej komfortnej zóny. Ak sa dokážete prehrýzť cez zopár trápnych chvíľok, dostanete vlastne celkom vtipný mix zábavy, ktorý vás v čase necestovania vezme na Havaj. Dopredu ešte upozorňujem, že trailer pôsobí zbytočne nudne, narozdiel od filmu. A ten vám, napriek svojej priemernosti (či jemnej nadpriemernosti) môže uviaznuť v hlave vďaka netradičnej premise, šialenej hlavnej hrdinke a šplechom bezprstého Roba Schneidera.

Keby usporiadal Adam Sandler veľkú párty so svojimi kamarátmi a rodinou, a on by sa na nich pozeral z diaľky, asi by to dopadlo podobne. The Wrong Missy nie je prevratnou, ale rozhodne nie zlou komédiou. Občas vás rozosmeje, občas šliapne vedľa. Nadpriemerná „sandlerovka“, priemerná komédia.