Otočková Romana

Madame Claude /
Servilný životopis kráľovnej francúzskej prostitúcie

Romana Otočková / Recenzia /

Filmové spracovanie životného príbehu si nevyslúži len tak niekto. Život Fernande Grudet bol sfilmovaný dvakrát a pritom jej meno väčšine ľudí nič nepovie. Kontroverzná ikona francúzskych dejín je známejšia pod pseudonymom Madame Claude – ako najslávnejšia kupliarka v Paríži šesťdesiatych rokov. Na Netflixe si teraz môžete pozrieť druhé filmové spracovanie, zachytávajúce životný biznis tejto ženy.

Death to 2020 /
Nedokument o hektickom roku

Romana Otočková / Recenzia /

Treba uznať, že Netflix dokáže na aktuálne udalosti reagovať celkom promptnou produkciou. Death to 2020 malo svoju premiéru na Netflixe ešte pár dní predtým, ako sa polnočná ručička blížila k uzavretiu toho, pre mnohých netradične náročného, roka.

Undine /
Romantika bez pevných základov

Romana Otočková / Recenzia /

Hrdinkou mytologického príbehu je éterická vodná nymfa Undine, ktorá sa podľa starých príbehov stáva človekom po tom, čo sa zaľúbi do smrteľníka. Ak ju však jej milenec podvedie, za svoju zradu musí zaplatiť životom. Tento príbeh z bájok v réžii Christiana Petzolda ožíva v realite a ponúka nám jeho trochu kostrbatú podobu v súčasnosti.

Cadaver /
Severské post-apokalyptické sklamanie

Romana Otočková / Recenzia /

Severský thriller či dráma sú žánre, ktoré väčšinou bez problémov naplnia divácke očakávania a málokedy pri nich zažijete sklamanie. Severania dokážu svojou precíznosťou v detailoch, mrazivo minimalistickou atmosférou, dramatickým scenárom a úžasnou vizualitou vyskladať skutočne napäté a uveriteľné príbehy. Úzkosť, zimomriavky, napätie a vyhrotené emócie sú väčšinou kvalitnými prísadami neskutočného koktailu, ktorý dopraje divákovi opicu…

Amundsen /
Na ceste za ľadovou nudou

Romana Otočková / Recenzia /

Osobnosť Roalda Amundsena nie je z tých, ktoré by bolo potrebné komukoľvek predstavovať. Jedna z najznámejších postáv nielen nórskych, ale aj svetových dejín, milovník ľadových pustín a jeden z najslávnejších polárnikov. Okrem toho sa o ňom v učebniciach dejepisu dočítate, že ako prvý dobyl južný pól, preplával severozápadnú cestu okolo Severnej Ameriky a tiež bol…

Nightcrawler /

Romana Otočková / Recenzia /

Režisérska prvotina Dana Gilroya je strhujúcou sondou do mentality konzumnej spoločnosti, ktorá nevedome svojou aroganciou a liberálnosťou kreuje pozoruhodných psychopatov.

Kúzlo mesačného svitu /

Romana Otočková / Recenzia /

V najnovšej romantickej komédii nás Woody zavedie do 20. rokov 20. storočia na juh Francúzska. Práve sem prichádza britský iluzionista a zarytý obhajca racionality Stanley odhaliť mladučkú Sophie, ktorá sa vydáva za spirituálne médium.