Kudláč Martin

The Misfits /
Seriál novej generácie

Martin Kudláč / Televízia /

Chce to obrovskú guráž vytrieť si zadok s kánonickou komoditou iného národa. A ešte väčšiu guráž, aby pridaná hodnota vyššie popísaného činu zahŕňala zároveň aj vytretie zraku. Ostrovnému spoločenstvu nikdy guráž nechýbala a provokáciu hraničiacu s kontroverznosťou má v krvi.

Panika v mestečku /

Martin Kudláč / Recenzia /

Zopár rokov po prevrate sa nakrátko dostali na výslnie jednoduché plastové repliky vojakov, lacnejšia alternatíva zberateľských cínových vojačikov. Spolu s nimi sa dostali do pozornosti aj plastové repliky kovbojov a indiánov.

Freaks & Geeks /

Martin Kudláč / Televízia /

Kvalitu niektorých výtvorov dokáže vo väčšine prípadov zhodnotiť iba čas, podobne ako pri vínach a ženách. To platí aj o seriáloch z producentskej dielne Judda Apatowa. V súčasnosti populárny režisér, scenárista a producent v jednej osobe, začínal ako všetci ostatní, na dne.

Parks & Recreation /

Martin Kudláč / Televízia /

Mockumentary boom nedáva spávať viacerým producentom a filmárom. Od priekopníckych čias Záhady Blair Witch až po súčasný Hollywoodsky trend predstavuje umocnená ilúzia reality cennú komoditu. Formu mockumentary (fiktívny dokument) v doméne televíznych seriálov spopularizoval britský …

Arrested Development /

Martin Kudláč / Televízia /

Výkonný producent a známy režisér Ron Howard sa rozhodol prispieť do národnej pokladnice seriálov a vybral si tú najnotorickejšiu tematiku a prostredie- dysfunkčnú rodinu. Prizval si svojho kolegu z branže a producenta Mitchela Hurwitza, aby pripravil nejaké koncepty pre plánovaný seriál.

I Love You Phillip Morris /

Martin Kudláč / Recenzia /

Jeden z novších žánrov, ktoré sa objavili na poli súčasnej kinematografie predstavuje aj žáner queer. V autonómnej podobe existoval predovšetkým na periférii, keďže pôvodne vznikol a expandoval z pornografického a LGBT emancipačného teritória.

Imaginárium Dr. Parnassa /

Martin Kudláč / Recenzia /

Najznámejší režisérsky smoliar sa vracia na strieborné plátno s nezávislou snímkou Imaginárium Dr. Parnassa. Americký ex-Pythonec to v poslednej dekáde nemal najľahšie. Od úspechu biografickej drámy Strach a hnus v Las Vegas (1998) bol jeho umelecký potenciál na regrese.

Číslo 9 /

Martin Kudláč / Recenzia /

O animované celovečerné filmy núdza nie je. Súčasným kráľom domény animovaných filmov západnej kultúry je Pixar. Na chrbát mu dýcha štúdio DreamWorks Animation, zatiaľ, čo vo východnej kultúre kraľujú Ghibli Studios. Výnimočne sa medzi stálice animovaných filmov pripletie aj niekto iný…

Všade dobre, prečo byť doma? /

Martin Kudláč / Recenzia /

Sam Mendes si zrejme potreboval oddýchnuť od náročných štúdiových projektov a vytvoril sympatickú nezávislú snímku. Komediálnu drámu o tradičnej a obľúbenej Mendesovej tematike: o vzťahoch.

Štvrté proroctvo /

Martin Kudláč / Recenzia /

Alex Proyas sa vracia. A je to ten explozívny druh návratu. Režisér, ktorý sa predstavil dnes už kultovými snímkami Vrana a Smrtihlav a mainstreamovou adaptáciou klasiky Isaaca Asimova, Ja, Robot, sa rúti do našich kín s veľmi špecifickou záležitosťou. Rovnako ako predchádzajúce projekty, aj Štvrté proroctvo…

Sirota /

Martin Kudláč / Recenzia /

Americký horor je na kolenách. Nekonečná slučka remakovania remakov už omrzela divákov. Zúfalá situácia volá po nových tvorcoch. V sedemdesiatych rokoch sa hororu ujali Taliani, v osemdesiatych a deväťdesiatych Američania a v novom miléniu sa osvedčili Španieli.

Piráti na vlnách /

Martin Kudláč / Recenzia /

Filmový priemysel Veľkej Británie momentálne zažíva krízu. Krajina vynikajúcich sitcomov má obrovský problém s exportom celovečerných filmov. Ak v horizonte pol roka má krajina jeden z mála filmov s celosvetovou distribúciou a ten film má navyše názov …