Kapsdorfer Erik

Pururambo /

Erik Kapsdorfer / Recenzia /

Včera sa v Poprade skončil trinásty ročník medzinárodného festivalu horských filmov, na ktorom si svoju predpremiéru odkrútil aj nový film známeho slovenského dokumentaristu Pavla Barabáša Pururambo. Dôkazom, že nový film sa Paľovi opäť vydaril nech je táto recenzia a Cena divákov, ktorú na spomínanom festivale získal…

BAFTA 2005 – Briti oceňovali /

Erik Kapsdorfer / Správy /

Film Letec dokázal premeniť 14 nominácií na ocenenie BAFTA na celkovo 4 ocenenia čím sa stal najúspešnejším filmom tohtoročného odovzdania cien Britskej akadémie filmového a televízneho umenia (BAFTA). Na benátskom medzinárodnom festivale ocenená dráma Vera Drake si odniesla 3 ocenenia Britskej filmovej akadémie a ďalšie tri filmy odišli so slávnostného večera, ktorý sa uskutočnil 12. februára 2005 v londýnskom kine ODEON Leicester Square, s dvoma oceneniami.

Zlaté maliny 2004 – nominácie /

Erik Kapsdorfer / Správy /

Je to už taká klasika 24 hodín pred odovzdaním zlatých sošiek, Oscarov za najlepšie filmové počiny, udeliť tzv. Zlaté maliny, ktoré získavajú tie najhoršie filmy, najhorší herci, herečky, scenáristi či režiséri uplynulého roka. Tento rok sa uskutoční jubilejný 25. ročník udeľovania týchto nepopulárnych ocenení, s ktorým prichádza niekoľko viac či menej milých prekvapení a noviniek.

Madagaskar /

Erik Kapsdorfer / Správy /

Do kín sa každým rokom rúti čoraz väčšie množstvo 3D animákov. V ich tvorbe je najúspešnejšia spoločnosť Pixar, avšak nezaostáva ani DreamWorks – tvorcovia úspešného Shreka a pred pár mesiacmi uvedeného Príbehu žraloka. Tento rok sa nás pokúsia ohúriť animákom Madagaskar.

Príbeh žraloka /

Erik Kapsdorfer / Recenzia /

Po druhom Shrekovi, najúspešnejšom animáku všetkých čias (čo sa tržieb týka), prináša DreamWorks na plátna kín ďalší animák. Tentokrát kompletne sa odohrávajúci v podmorskom prostredí. Príbeh žraloka (Shark Tale) je jeho názov a mnohí by vraveli, že jeho autori sa inšpirovali v animáku Hľadá sa Nemo od Pixaru.