Madagaskar

Erik Kapsdorfer
Správy

Žáner: dobrodružný/animovaný/komédia/rodinný
Minutáž: ? min
Krajina: USA
Rok: 2005
Prístupnosť: ?

Réžia: Eric Darnell, Tom McGrath
Scenár: Mark Burton, Billy Frolick
Hudba: Harry Gregson-Williams
Hrajú: Ben Stiller, David Schwimmer, Chris Rock, Jada Pinkett Smith, Andy Richter, Sacha Baron Cohen

STIAHNITE SI: Trailer
OFICIÁLNA STRÁNKA: http://www.madagascar-themovie.com/

Režisérom filmu je Eric Darnell, ktorý už má na svojom konte jeden úspešný animák – Mravca Z. Príbeh Madagaskaru sa taktiež odohráva v ríši zvierat. V newyorskej zoo si celkom pokojným a pohodlným životom žije lev Alex, kráľ a hlavná atrakcia zoologickej záhrady. Spolu s ním si obdiv návštevníkov vychutnávajú jeho traja priatelia zasnívaná zebra Marty, hypochondrická žirafa Melman a bystrá hrošica Glória + pár tučniakov, ktorí sa jedného dňa rozhodnú zoo opustiť a vydať sa na dobrodružnú plavbu okolo sveta. To sa im aj podarí, prepadnú nákladnú loď, zlikvidujú posádku a hor sa za dobrodružstvom. Zebra Marty však túži po zmene taktiež a po vzore tučniakov opúšťa svojich priateľov taktiež. A čo by to boli za priatelia keby sa stratenú zebru nezačali hľadať?! Všetky stopy vedú na africký ostrov Madagaskar. Podarí sa dobrodruhom prežiť v divočine? Odpovede na tieto otázky zistíme v lete 2005, kedy je naplánovaná americká premiéra snímku. Čo poviete? Príbeh celkom uletený a podľa prvého traileru aj veľmi zábavný.

Dabingové obsadenie postáv je už klasicky na špičkovej úrovni. Alexa nahovoril Ben Stiller (Svokor je lotor), žirafu Melman David Schwimmer (Ross zo seriálu Priatelia), zebru Marty herec Chris Rock (Dogma) a hrošicu Glóriu Jada Pinkett Smith, ktorá si naposledy zahrala vo filme Collateral. Hudobný podmaz ma na starosti Harry Gregson-Williams (Slepačí úlet).

Pozrite screenshoty, navštívte túto podarenú stránku, prípadne si stiahnite trailer a spolu so mnou sa tešte na leto :-). Niečo mi vraví, že to bude stáť zato.