Zlý polišOriginálny názov: The Bad Lieutenant: Port of Call – New Orleans

Žáner: kriminálny thriller
Minutáž: 122 minút
Krajina: USA
Rok: 2009
Prístupnosť: MP 18

Réžia: Werner Herzog
Scenár: William M. Finkelstein
Kamera: Peter Zeitlinger
Hudba: Mark Isham
Hrajú: Nicolas Cage, Eva Mendes, Val Kilmer, Xzibit, Fairuza Balk, Shawn Hatosy, Jennifer Coolidge a ďalší.

Zlý poliš je americkým filmom slávneho nemeckého režiséra Wernera Herzoga. Odohráva sa v New Orleanse po hurikáne Katrina a zameriava sa na postavu poručíka Terrencea McDonagha v podaní Nicolasa Cagea. Cageov Terrence po nešťastnom zranení v úvode filmu nasadá na poriadne rýchly a adrenalínový kolotoč gamblingu, zneužívania policajnej autority, drogovej závislosti a iných bohunemilých činností. Paradoxne, čím pochybnejších činov sa Terrence dopúšťa, tým viac mu možno držať palce, aby sa zo svojich problémov dokázal vyhrabať. Lebo je s ním (a s filmom) sranda.

Videorecenzia: Zlý poliš from Publikum TV on Vimeo.

Pohroma, ktorá postihla New Orleans, má biblické rozmery. V Herzogovom podaní je New Orleans akoby novodobou Sodomou, mestom, kde nevládne zákon, ale ľudia. Zlý poliš je jedným z nich. Možno si zaslúži opovrhnutie a exemplárny trest. Možno by mal dostať ďalšiu šancu ukázať, že nie je skrz naskrz zlý a nič viac.

(pozn. Michal Klembara: Na svete je naša prvá videorecenzia. Priestor na zlepšenie v nej vidíme a budeme sa ho snažiť naplniť pri ďalších. Každopádne nás výsledok teší a budeme veľmi radi, ak si aj na takúto formu recenzovania filmov postupne zvyknete a budete sa k našim videorecenziam vracať.)