Julie_DelpyNevídanú dávku filmárskych zručností preukazuje v poslednom čase Julie Delpy. V pripravovanom filme 2 Days In Paris si nielenže zahrá hlavnú úlohu Marion, ale film bude aj režírovať, napísala k nemu scenár a dokonca bude mať na starosti aj strih.

V tejto romantickej dráme spolu s Adamom Goldbergom (Zachráňte vojaka Ryana, Čistá duša) stvárnia manželov, ktorí chcú zažehnať začínajúcu krízu tým, že odídu na nejaký čas do Paríža, Marioninho rodiska. Obnoviť ich vzťah v prostredí, kde žijú Marionini rodičia aj jej bývalí priatelia však nebude také jednoduché.

Nie je to prvý krát, čo sa Julie zhostila viacerých funkcií v jednom filme. V roku 1995 natočila kraťas Blah Blah Blah, ku ktorému si napísala scenár a samozrejme si v ňom aj zahrala. V roku 2002 vo filme Looking for Jimmy navyše zvládla ešte produkciu a strih.

Po ďalšom krátkom filme J’ai peur, j’ai mal, je meurs si teda sadne na režisérsku stoličku už štvrtýkrát. O jej scenáristických schopnostiach hovorí aj jej nominácia na Oscara za film Pred súmrakom.

Tak sa nechajme prekvapiť, ako dopadne tento jej nový počin, po ktorom by sa vraj mala pustiť do filmu Bathory (nejde o Jakubiskovu verziu), v ktorom by opäť mala figurovať ako režisérka, scenáristka a herečka – v úlohe samotnej Alžbety Bátoričky.