Robert_Zemeckis Beowulf je stará anglická epická báseň. Rozpráva príbeh škandinávskeho bojovníka Beowulfa. Ten je odhodlaný bojovať a následne zničiť netvora menom Grendel, ktorý terorizuje viaceré mestá. Neskôr sa však musí postaviť aj Grendelovej matke, ktorá sa mu chce pomstiť…

Autormi scenára k filmu, s rovnakým názvom ako spomínaná báseň, sú Neil Gaiman a Roger Avary a na režisérsku stoličku sa posadil vynikajúci Robert Zemeckis (Forrest Gump, Stroskotanec). Beowulf je momentálne už v postprodukcii a jeho premiéra je naplánovaná na november 2007, ale je možné, že do slovenských kín dorazí až v roku 2008.

Na tomto filme je podľa mňa (okrem režiséra) najzaujímavejšie obsadenie. V hlavnej úlohe sa predstaví Ray Winstone (Sexy beštia, Kráľ Artuš) ako Beowulf a medzi ďalšími hercami nájdeme napríklad Anthonyho Hopkinsa, Johna Malkovicha, Angelinu Jolie alebo Robin Wright Pennovú.

Mimochodom, Zemeckis je nielen známy ako režisér, ale často sa venuje aj (niekedy len) produkcii. Okrem Beowulfa bude produkovať napríklad pokračovanie hororovej vyvražďovačky z roku 1999 Dom hrôzy (House on Haunted Hill), ktorá nesie názov Return to House on Haunted Hill alebo akčnú drámu Jonathana Mostowa (režisér filmu Terminátor 3: Vzbura strojov) Real Steel. Tento film je zasadený do boxerského prostredia v budúcnosti, kde medzi sebou zápasia roboti, ktorí vyzerajú ako ľudia. Obsadenie ani jedného z týchto filmov zatiaľ nie je známe.