Morgan_FreemanPozor, pozor! Každý, komu je tento charizmatický černošský herec vysokých kvalít sympatický, v blízkej budúcnosti sa ho nabaží priam kráľovsky.

Čoraz bližšie k nám je film „Evan Almighty“ – voľné pokračovanie komédie „Bruce Almighty“, kde si Freeman opäť zopakuje rolu Boha.

Trochu viac smerom do budúcna (a to priam doslovne) nás čaká ohlásené sci-fi „Rendezvous with Rama“, príbeh podľa novely Arthura C. Clarka o skupine astronautov, ktorí sú vyslaní na misiu preskúmať opustenú medzihviezdnu loď blížiacu sa k Slnku. Freeman je zatiaľ jediným potvrdeným členom obsadenia tohto filmu. Film bol pôvodne plánovaný už začiatkom 90. rokov a neskôr mal byť pustený do kín o polnoci 31. 12. 1999. Tentokrát už hádam naozaj uzrie slnečné svetlo.

Ďalším ohláseným projektom je film „Harry and the Butler“ (r.: Steve Bing), kde si Morgan Freeman zahrá skrachovaného bluesového muzikanta, ktorý sa však dostane k peniazom z lotérie a zaplatí si služby anglického sluhu („butlera“ – hrať ho bude Anthony Hopkins), aby dal svoj život zasa do poriadku.

Freeman si zopakuje svoju rolu z filmu „Batman Begins“ v ďalšom filme o ochrancovi Gotham City. „The Dark Knight“ bude režírovať Christopher Nolan a popri starých známych Christianovi Baleovi, Gary Oldmanovi a Michaelovi Cainovi stretneme aj mladého Jokera, ktorého stvárni Heath Ledger. Zaujímavosťou je, že tento film je vôbec prvým (z celého radu) filmov o Batmanovi, ktorý v názve neobsahuje slovo Batman.

Po boku Jacka Nicholsona by sa mal Freeman objaviť vo filme Roba ReineraThe Bucket List“. V akom štádiu sa príbeh o dvoch smrteľne chorých mužoch, ktorí utečú z ústavu pre ľudí postihnutých rakovinou, aby si na road-tripe užili posledné okamihy života nachádza, nie je známe.

Ostatným projektom, ktorému sa Morgan upísal, je film Roberta BentonaFeast of Love“. Meditácia o láske a jej rôznych podobách je vo fáze preprodukcie a tešiť sa na ňu môžeme niekedy v roku 2007. Prajem veľa, veľa Morgana Freemana.