/George A. Romero, priekopník a najlepší režisér „zombie horrors“ sa vracia a to hneď s niekoľkými dielami. Už 1. decembra má na Slovensku premiéru najnovší remake hororov typu Úsvit mŕtvych (1978, 2004) či Noc oživlých mŕtvol (1968) s názvom Krajina mŕtvych (Land of the dead). Lenže legenda hororov sa nevracia len k rodnému žánru, ale čoskoro bude nakrúcať aj film From a Buick 8 podľa rovnomenného románu svetoznámeho Stephena Kinga. Film sa bude natáčať pod záštitou novo vzniknutého štúdia Chesapeake Films, ktoré vlastní licenciu na sfilmovanie tohto románu.

Príbeh románu vydaného pred troma rokmi rozpráva o mužovi menom Ned Wilcox, ktorý prešetruje smrť svojho otca, ktorý tragicky zahynul pri automobilovej nehode. Odhaľuje pri tom tajomstvo Pennsylvánskeho strážneho okrsku, v ktorom jeho otec pracoval. Za pomoci otcových priateľov sa dozvedá o záhadnom starom aute Buick Roadmaster, ktoré „hnije“ v istej šope a prichádza na fakty, ktoré nikdy nemali prekročiť hranice okrsku. Toto náhle objavenie má za následok podivné a zvláštne udalosti v meste. Buick je totiž akousi bránou do alternatívneho sveta plného podivných stvorení, ktorý sa navzájom ovplyvňuje s tým naším. Jeho obrovské nadšenie z auta a jeho neuveriteľných možností, ale prerastá do nebezpečnej posadnutosti…

Na scenári sa spolupodieľajú Johnathon Schaech a Richard Chizmar, ktorý je mimochodom aj riaditeľom spoločnosti Chesapeake Films.

Romero, ktorý momentálne produkuje film Diamond Dead – príbeh mladej ženy, ktorá musí zabiť 365 ľudí za pomoci rockovej kapely, ktorú nešťastnou náhodou zabila a opäť ju prebudila k životu- prisľúbil svoju účasť aj na natáčaní ďalšej adaptácie románu majstra napätia, Stephena Kinga s názvom The Girl who loved Tom Gordon.