Smolu nosíš ty, láska © 2023 Be Well Media Smolu nosíš ty, láska © 2023 Be Well Media

Necelý mesiac pred premiérou zverejňujú tvorcovia česko-slovenskej snímky Smolu nosíš ty, láska oficiálny trailer. „Bola to príjemná jazda so super ľuďmi, z čoho sa veľmi teším. Verím, že tú úžasnú atmosféru, ktorú sme počas nakrúcania zažívali my, pocítia aj ľudia v kinách,“ hovorí režisér.

Podľa Samuela Spišáka je to film o dobrodružstve, zábave a romantickej láske. „Diváci sa môžu tešiť na príjemný letný príbeh plný nevtieravého humoru, krásnych situácií, charakterov s hĺbkou, a fantastických hercov, ktorí majú čo hrať,“ opisuje filmár, pre ktorého je snímka Smolu nosíš ty, láska prvým väčším režisérskym počinom.

Smolu nosíš ty, láska © 2023  Be Well Media

Nálada počas nakrúcania bola výnimočná aj podľa producentky filmu Michaely Čobejovej. „Všetko klapalo ako hodinky. A to aj napriek tomu, že to bolo občas náročné. Napríklad, pri scénach na mori sme mali 5 člnov a prekladali sme sa z plachetnice na rýchločln, z neho na druhý čln… Ako suchozemci v tom nie sme zbehlí,“ vysvetľuje herečka a pokračuje: „Mali sme ťažké scény. Naháňanie na motorke v tuneli, stroskotanie na pustom ostrove pri výpeku 40 stupňov, či zlaňovanie v horách… Aj napriek tomu sme si to všetci užili,“ dodáva Michaela Čobejová.

Smolu nosíš ty, láska © 2023  Be Well Media

V romanticko-dobrodružnom filme Smolu nosíš ty, láska, ktorý v produkcii Sardinka Production uvedie do slovenských kín CinemArt 15. júna 2023, účinkujú aj Ivan Franěk, Jakub Štáfek, Leona Skleničková, Ady Hajdu, Marko Igonda či Kristína Tormová.