/Milla Jovovichová si po dvoch od Resident Evil opäť zahrá v sci-fi thrilleri, a to v réžií Kurta Wimmera, režiséra skvelého a obľúbeného filmu Equilibrium a scenáristu sci-fi Guľa.

Film ponesie názov Ultraviolet a dej sa bude odohrávať v blízkej budúcnosti, v 21.storočí. Vznikne subkultúra ľudí, ktorí boli geneticky zmodifikovaný vírusom s upírskymi príznakmi. Nakazení sú výnimoční nadľudskou rýchlosťou, silou a dokonca aj inteligenciou. Napätie a rozdiely medzi normálnymi a nakazenými sa prehlbujú a hrozí občianska vojna.

Neľútostná a drsná kráska Ultraviolet je jedná z nakazených a stáva sa ochrankyňou malého deväť ročného chlapca (Cameron Bright). Toho ľudská vláda označila za nebezpečného a odsúdila ho na istú smrť.

Tento sľubne vyzerajúci sci-fi film môže tvorcom veľa napomôcť v ich ďalšej kariére. Ak film bude kvalitný a úspešný, tak Wimmera posunie do úplne iných vôd a Jovovichovej by mohol vylepšiť trocha upadnuté renomé po nie príliš skvelých Resident Evil.

(mne sa zdá tento film veľmi podobný sérii Resident Evil, celkom ľahko to môže dopadnúť úplne rovnako – pozn. šéfredaktor)