Dobrodružná dráma Rum diary je adaptáciou rovnomenného románu amerického spisovateľa a novinára Huntera S. Thompsona, ktorý ju napísal na základe vlastných zážitkov. V minulosti už bol sfilmovaný jeho román Strach a hnus v Las Vegas. Tentokrát nás príbeh zavedie do mesta San Juan na karibskom ostrove Puerto Rico na konci 50. rokov. Hlavný hrdinom je novinár Paul Kemp (Johnny Depp), ktorý odišiel z New Yorku, aby tu pracoval pre najväčšie miestne noviny/. Podľahne chuti rumu a stane sa posadnutý ženou Chenault (Amber Heard). Je to príbeh lásky, žiarlivosti, násilia a alkoholizmu, ktorý sa stáva pre Kempa kľúčovým bodom života.

Thompson napísal román ešte v 60. rokoch, ale vydaný bol až koncom 90. Práce na filmovej adaptácii sa začali zakrátko v roku 2000 a už vtedy sa počítalo s Johnnym Deppom do hlavnej úlohy. Neskôr sa však práva na knihu dostali do rúk inému producentovi a celý projekt sa tak oddialil. V súčasnom zložení sa práce obnovili až v roku 2007 a samotné nakrúcanie začalo v Puerto Rico o dva roky neskôr. Depp je zároveň aj producentom filmu. Nedávno vydaný prvý trailer nám ukazuje zábavnú a veselú snímku a to napriek tomu, že má ísť o dobrodružnú drámu.

Réžia a scenár boli zverené Britovi Bruceovi Robinsonovi (Návraj do raja, Jennifer 8). Ako režisér sa úspešne uviedol komediálnou drámou Withnail & I už v roku 1987, ale tento aktuálny projekt je len jeho štvrtým režisérskym počinom. Do jeho posledných scenárov vraj výrazne zasahovali producenti, čo ho na dlhú dobu odradilo od práce vo filme a venoval sa tak svojej literárnej kariére. Po boku Johnnyho Deppa a Amber Heard (Drive Angry, Zombieland) sa v snímke objavia napríklad aj Aaron Eckhart, Giovanni Ribisi a Richard Jenkins.

Pozrite si trailer, ktorý odkrýva nesmierny potenciál tohto filmu. Premiéra je naplánovaná v USA na 28. októbra.

Trailer:

Viac trailerov nájdete na našej facebook službe TrailerWatch: