Fantázia 1 s hrou Killzone 2 a súťažou o Playstation 3

Časopis Fantázia si vo svojom najnovšom čísle nemohol nechať ujsť aktuálny filmový trhák Watchmen – Strážcovia. Fantázia prináša nielen informácie o samotnom filme, vrátane recenzie, ale aj zaujímavosti o celom fenoméne s nálepkou „watchmen“, o pôvodnom komikse a hlavne jeho tvorcovi Alanovi Mooreovi. Druhou komiksovou filmovou lahôdkou je film Spirit, aj keď v tomto prípade sa o filmovom trháku asi hovoriť nedá. V sekcii televíznych seriálov sa Fantázia venuje okrem iného seriálu Moonlight, ktorý sa vezie na modernej upírskej vlne, či britskému sitcomu Black Books. Svoj profil má v marcovej Fantázii autor japonskej anime Death Note, tvorca mangy a anime Takeshi Obata, anime sekcia však informuje aj o sérii Full Metal Panic a o manga-novinkách uplynulej zimy. Ďalšími dvoma komiksovými stripmi z okolia mestečka Klások prispel do Fantázie Michal Jedinák.

Dvojmesačník o populárnych žánroch kultúry Fantázia vyšiel na festival Game Expo 2009 a popri obálke sa na niekoľkých vnútorných stranách venuje najväčšiemu ťaháku festivalu – hre Killzone 2 – špeciálne pre konzolu Playstation 3 vydanej videohernej udalosti roka. Redaktor Fantázie sa zúčastnil exkluzívnej prezentácie hry v jej vývojárskom štúdiu v Amsterdame a časopis pripravil pre svojich čitateľov okrem reportáže, profilu a recenzie hry aj exkluzívnu súťaž o hernú konzolu Playstation 3, hru Killzone 2 a tiež tričká a mikinu k hre. V ďalších súťažiach vo Fantázii 1/2009 možno vyhrať aktuálne vychádzajúce knihy vrátane novinky vydavateľstva Ikar – prvej časti fantasy trilógie zo sveta vlkov Vlčí sľub, akčnú figúrku zo sveta Star Wars a tiež zaujímavé moderné spoločenské hry.

Kto má rád dobrú literatúru, pre toho je určená literárna sekcia najnovšej Fantázie so zaujímavým rozhovorom s britskou autorkou Steph Swainstonovou – o  písaní, tvorbe, ale aj názoroch na funkciu beletrie, či na vnímanie jej románov samotnými čitateľmi. K tomu patrí samozrejme úryvok románu Novodobý svět vydaného v českom vydavateľstve Laser a súťaž o knižku. Vesmírna revolúcia sa v skvelej sci-fi poviedke českých autorov Jiřího W. Procházku a Slávka Švachoučka začína tam, kde človek po prvýkrát poškvrnil cudzie vesmírne teleso. A buďte si istí, že Neil Armstrong bude veľmi prekvapený… Konečne v obnovenej Fantázii prišiel čas aj na Mareka „Hyenu“ Eliáša, či skôr – prišiel čas hrdinov jeho poviedky, lebo Matej je kmotrenec smrti… A ďalšie čriepky do udalostí vo svete Biosectoru, pôvodne online počítačovej stratégie, pridáva Peter Dragula. Nechýba literárny článok Miloša Ferka, literatúra na sieti a knižné recenzie.

V rubrike spoločenských hier si tentoraz Fantázia posvietila na fenomén kartových hier, v hudobnej rubrike sú to ďalšie kovové disky Dušana Fabiana, ale aj zaujímavé kolekcie soundtrackov – kompletka z filmovej série Indiana Jones a balík z hier Blizzard entertainment, alebo konkrétnejšie: Diablo, World of Warcraft a Starcraft. Vo fotosession Fantázie tentoraz zapózoval Oscarom ocenený Joker a vo figúrkovej rubrike si Fantázia vyhliadla fanúšika, ktorý si figúrky vyrába sám. Úplnou novinkou je rubrika „Gadgetov“ – teda vecičiek, ktoré treba mať doma. Tentoraz Fantázia nahliadla do domácej výbavičky svojho šéfredaktora, a neprezentuje tu iba jeho Homerovské pyžamo…

Časopis Fantázia sa už predáva v predajniach siete Brloh, trafikách s časopismi, zakúpiť si ho je možné aj na www.press.sk, kde zároveň je možnosť Fantáziu si predplatiť priamo domov. Spoločnosť Magnet press vybavuje zároveň aj objednávky na predplatné, či priamy predaj aj do Českej republiky.