David Fincher, režisér skvelého sci-fi thrilleru Votrelec 3 a napínavých thrillerovských klasík Sedem a Klub bitkárov, nám v najbližšej dobe prinesie množstvo zaujímavých filmov.

Prvý z nich bude už dokončovaný snímok Zodiac o sériovom vrahovi zo San Francisca. V hlavných úlohách, s najväčšou pravdepodobnosťou ešte tento rok uvidíme Roberta Downey Jr., Jakea Gyllenhaala a Marka Ruffala. Po tomto filme sa Fincher ihneď púšťa do ďalšieho projektu štúdia Paramount – do nakrúcania filmu Benjamin Button o mužovi, ktorý starne, ale trochu opačne. Hlavné role si rozdelili Brad Pitt a Cate Blanchett.

Niekedy až na budúci rok sa Fincher púšťa do témy, ktorá mu je asi najbližšia. Bude totiž nakrúcať comicsovú adaptáciu Torso, ktorá je z pera Briana Michaela Bendisa a z ceruzky Marca Andreyka. Scenár má na starosti Ehren Kruger, autor hororových počinov ako Kruh, Kruh 2 a Vreskot 3.

Príbeh vykresľuje skutočného agenta FBI Eliota Nessa, ktorý po sa tom, ako v Chicagu uzavrel Al Caponov prípad, presúva do Clevelandu, kde po sérií brutálnych vrážd sľubuje, že pomôže vyčistiť mesto.

Zodiac, Benjamin Button a Torso sú tak filmy, na ktoré sa od Davida Finchera a štúdia Paramount môžeme tešiť. Však v dvoch z troch pripravovaných filmov pôjde o jasne režisérovu záležitosť, o sériové vraždy.