Olomoucká Přehlídka filmové animace a současného umění (PAF) v spolupráci s online filmovým magazínom Kinečko a filmovým festivalom 4 živly vyzývajú autorov k zasielaniu audiovizuálnych diel do 3. ročníka súťaže pohyblivých obrazov Iné vízie SK.

Súťaž vznikla pôvodne v Českej republike, kde sa postupne stala etablovanou platformou pre prezentáciu unikátnej formy audiovizuálneho umenia. Na Slovensku Iné vízie fungujú od roku 2016 ako jediný projekt svojho druhu, sledujú súčasnú slovenskú (profesionálnu aj amatérsku) umeleckú scénu a poskytujú priestor tomu najzaujímavejšiemu, čo sa v oblasti experimentálneho filmu, animácie, performance či video artu za ostatných 18 mesiacov u nás urodilo.

Spomedzi prihlásených diel je do finálneho výberu zaradených a verejnosti predstavených 10 krátkometrážnych snímok. Kolekcia je vždy výsledkom preferencií prizvaného kurátora – tento rok je ním vizuálny umelec, výtvarník a hudobník András Cséfalvay. Odlišné záujmy osobností z oblasti audiovizuálneho umenia umožňujú špecifickosť daného výberu a vízie sú tak z roka na rok skutočne iné. Víťaza neskôr vyberá spomedzi finalistov trojčlenná odborná porota.

Iné vízie SK @ 2018 4 Živly

Premiéra finálneho výberu Iných vízií SK 2018 sa uskutoční v decembri na PAF Olomouc 2018. Na slovenskú premiéru, spojenú s vyhlásením víťaza, sa diváci budú môcť tešiť už tradične na Zimnom filmovom festivale 4 živly vo februári nasledujúceho roka. Selekcia bude následne súčasťou rôznych kultúrnych podujatí a ako kolektívna výstava bude sprístupnená návštevníkom galérií po celom Slovensku.

Podmienky prihlásenia do súťaže:
– dielo je možné premietať v kinosále a inštalovať v galérii,
– dielo nie je v termíne uzavretia výzvy staršie ako 18 mesiacov,
– dielo má nezávislý a nekomerčný charakter,
– dielo bolo vytvorené na území Slovenska (autor nemusí mať slovenské občianstvo, rozhoduje miesto vzniku),
– dĺžka diela nesmie prekročiť 30 minút,
– svoje diela môžu prihlásiť profesionáli aj amatéri všetkých vekových kategórií,
– je možné zaslať viacero diel (pre každé je potrebné vyplniť prihlášku zvlášť),
– účasť v súťaži nie je obmedzená účasťou na minulých ročníkoch (autori sa môžu hlásiť opakovane).

Diela môžu záujemci prihlasovať na webovej adrese  www.pifpaf.cz/jv-sk-oc do 30. septembra 2018.