Včera bol zverejnený prvý skutočný trailer akčného filmu Machete Kills od režiséra Roberta Rodrigueza. Ide o pokračovanie snímky Machete z roku 2010, ktorá po prvýkrát predstavila v samostatnom filme rovnomennú postavu v podaní Dannyho Treja. Objavil sa vo viacerých Rodriguezových filmoch, ale zlom predstavoval rodinný film Spy kids, kde sa po prvýkrát objavil ako Machete Cortéz. Neskôr bol do filmu Grindhouse zaradený falošný trailer na Machete, a keďže reakcie fanúšikov boli viac ako priaznivé, samostatný film sa stal po troch rokoch realitou.

Už spracovanie prvého filmu dávalo tušiť, že pôjde o potencionálne väčšiu sériu. Oznámenie pokračovania teda neprekvapilo. Machete Kills ide v deklarovanej béčkovosti ešte o niečo ďalej. Aspoň to nám teda naznačuje trailer, pri ktorom je však možné, že si robí so samotného filmu srandu. Obsadenie snímky je však viac ako zaujímavé. Z prvého dielu sa okrem Treja vráti aj Jessica Alba, Tom Savini či Michelle Rodriguez. Novými tvárami budú Sofiá Vergara (Modern Family), Antonio Banderas, Zoe Saldana, Cuba Gooding Jr., Lady Gaga, Charlie Sheen a Mel Gibson.

Príbeh je jednoduchý a ako vystrihnutý z 80. rokov, akurát tu tentoraz nepôjde o zlých Rusov, ale všetko ostane pekne doma. Excentrický boháč a díler zbraní Luther Voz (Mel Gibson) má plán na rozšírenie vojen po celej planéte. Spojeným štátom sa vyhráža odpálením rakety s jadrovou hlavicou. Prezident (Charlie Sheen) preto najíma bývalého mexického federálne agenta Machete Cortéža, aby Luthera zastavil a zabil.

Svetová premiéra je naplánovaná na 11. októbra a veríme, že približne v rovnakom čase sa Machete Kills dostane aj k nám.

Viac v traileri: