Miramax

Od dejovej línie až po titulnú pieseň (The Time of My Life) sa všetko až neuveriteľne podobá. Katey (Romola Garai) sa so svojimi rodičmi a sestrou presťahuje do Havany, pretože jej otec dostal prácu v luxusnom hoteli.

Originálny názov
Dirty Dancing: Havana Nights

romantický, hudobný
2004 / 86 min. / MP 12
USA

Réžia
Guy Ferland
Scenár
Boaz Yakin, Victoria Arch
Práve v tomto hoteli pracuje aj Cavier (Diego Luna, momentálne známy z filmu Terminál). Pomôže Katey dostať sa do školy, uvedie ju do života v Havane. Caviera vyhodia z hotela kvôli Kateyinej sestre. Katey ho presvedčí, aby sa prihlásil do tanečnej súťaže, pretože za víťazstvo je vypísaná vysoká odmena. Ako to už býva zvykom, Katey sa s Cavierom do seba bezhlavo zaľúbia, avšak ešte netušia, aké prekážky budú musieť prekonať.

Dej filmu sa odohráva v 60. rokoch dvadsiateho storočia. Film poukazuje aj na situáciu na Kube. Od začiatku má Hriešny Tanec 2 dosť slušný spád, ale asi od polovice všetci veľmi dobre vieme, ako bude pokračovať. V tomto bode film stráca aj tú štipku originality a stáva sa z neho rozprávka na dobrú noc.

Pozoruhodná je choreografia tanca a hudba. Samozrejme prevažujú latinsko-americké tance a hudba. Diego Luna sa predstaví ako výborný tanečník a aj po hereckej stránke doslova zažiaril. Gratulujem režisérovi za jeho obsadenie.

Miramax

Naopak smiešne vyznieva rola Patricka Swayze, ktorý hrá učiteľa tanca a svojim spôsobom dopomôže Katey k rozhodnutiu prihlásiť sa do súťaže. Trochu v menšom si zopakoval postavu z prvého dielu. Najväčší problém tohto filmu však tkvie v takmer nulovej originalite. Po technickej stránke je všetko v poriadku, exteriéry sú vyberané precízne a scény nemajú žiadne väčšie chyby.

Hriešny tanec ma síce zaujal, avšak nič viac. Ak ste si obľúbili legendárny prvý diel, určite si prídete na svoje a tento film si rovnako obľúbite. Len prosím, neočakávajte od neho priveľa, berte ho skrátka ako oddychovku.