Smejkal Pavel

Šílení /

Pavel Smejkal / Recenzia /

Šílení okolo nás videné očami filmového surrealistu Jana Švankmajera nesklame ani napriek veľkým očakávaniam. Je totiž filmom výnimočným a podobný snímok sa v našich kinách neobjavil už dávno. Na každý jeho nový počin netrpezlivo čakajú filmoví odborníci i laici po celom svete.

Román pro ženy /

Pavel Smejkal / Recenzia /

Nápad dostať na plátno Vieweghov úspešný Román pro ženy je, zdá sa, odsúdený na úspech. Chopila sa ho česká filmárska špička, takže podozrenie z nedôslednosti práce je neopodstatnené. Isté sklamanie však môžu spôsobiť očakávania časti publika, ktorá má o proklamovanom inteligentnom humore vlastnú predstavu.

Prelomiť vlny /

Pavel Smejkal / Recenzia /

Dnes sa ohliadneme za výborným dánskym filmom Prelomiť vlny od režiséra Larsa von Triera. Príbeh o sile a moci lásky sa odohráva v zabudnutej dedinke kdesi v severnom Škótsku, v 70. rokoch 20. storočia a hovorí o viere, sebaobetovaní a zázrakoch.

Ženy pro měny /

Pavel Smejkal / Recenzia /

Celovečerný tragikomický dokumentárny film Ženy pro měny režisérky Eriky Hníkovej sa zaoberá mediálnym vytváraním súčasného ideálu krásy v spoločnosti a jeho vplyvom na obyčajné ženy. Hrdinkami tohoto filmu sú ženy, ktoré tento ideál vytvárajú, ale aj ženy, ktoré sa ním nechávajú ovplyvniť.

Taking Off /

Pavel Smejkal / Recenzia /

Slovenský divák mal po desaťročiach čakania konečne možnosť vychutnať si v kinách Formanov americký debut Taking Off, ktorý vznikol krátko po režisérovej emigrácii z Československa.

Revízori /

Pavel Smejkal / Recenzia /

Na tohtoročnom Febiofeste sa okrem mnohých iných kvalitných filmov predstavila aj maďarská snímka režiséra Nimróda Antala, výborný akčný thriller, ktorý si celoslovenskú premiéru odbije až 15. septembra, avšak návštevníci Febiofestu ho mohli vidieť v niekoľkomesačnom predstihu. My sme boli pri tom.

Hodiny /

Pavel Smejkal / Recenzia /

Na tomto webe nebudeme publikovať len recenzie aktuálnych filmov, ale obzrieme sa taktiež za kvalitnými dielkami uplynulých rokov. Dnes vám prinášame recenziu skvelej adaptácie románu Michaela Cunninghama Hodiny.