Slovák Lukáš

Filmový last minute v Piešťanoch /

Lukáš Slovák / Téma /

Po minuloročnom Cinematiku sa zdalo až neuveriteľné prekonať jeho atmosféru. No organizátorom sa to podarilo. Nielenže si štandard udržali bez drastických zmien, ale posunuli týždňovú pohodu znova ďalej.

Prežijú len milenci /

Lukáš Slovák / Recenzia /

Nekorunovaný kráľ nezávislého filmu sa odkazuje vo svojom najnovšom filme na pochybné smerovanie „upírskeho“ žánru, úpadok society a odmietaných hrdinov minulosti. A robí to v pomalej, pod nechty sa zarezávajúcej štylizácii.

Reality Show /

Lukáš Slovák / Recenzia /

Filmový festival Cinematik v Piešťanoch uviedol mnoho filmov, stierajúcich hranice medzi skutočnosťou a fantáziou. Reality Show známeho režiséra Mattea Garroneho sa radí medzi najzaujímavejšie z nich.

Aký bude tohtoročný Cinematik? /

Lukáš Slovák / Správy /

V období od 6. do 12. septembra sa v Piešťanoch uskutoční ďalší ročník Medzinárodného filmového festivalu Cinematik. Po ôsmykrát si tak budú môcť návštevníci vychutnať v príjemnom prostredí kúpeľného mesta kvalitnú porciu filmov. Tentoraz bude takmer sto projekcií rôznych metráží rozdelených celkovo do štrnástich kategórií.

Očista /

Lukáš Slovák / Recenzia /

Faux-pas, ďalšie nevyužitie skvelého námetu a iné prirovnania. Režijno-scenáristický pokus Jamesa DeMonaca je skrátka zanesený bahnom klišé, nudou a absenciou logiky. Paradoxne, jeho názov je Očista.

Ohnivý kruh /

Lukáš Slovák / Recenzia /

Guillermo del Toro popustil uzdu svojej úchylke na špeciálne efekty filmom, v ktorom spája veľké s veľkým a robí z nich monštrózne. Na jednej strane epické efekty, na druhej obsahový prešľap.

Hra /

Lukáš Slovák / Recenzia /

Deštrukcia základného prvku zábavy v atmosfére predmestia Göteborgu. Minimalistická formálna stránka a téma šikany, schopná priklincovať k sedadlu. Hra Rubena Östlunda.

Abeceda smrti /

Lukáš Slovák / Recenzia /

Dvadsaťšesť poviedok s témou smrti. Na každé písmeno abecedy. Zaujímavý to projekt, no pre väčšinu túžobne čakajúcich fanúšikov je skôr sklamaním. Alebo patríte medzi iných?

Stokerovci /

Lukáš Slovák / Recenzia /

Atmosféra ako vystrihnutá z Hitchococka a nezabudnuteľný zážitok. Aj keď mierne klasický, no stále bravúrny Park Chan-wook prichádza s novým filmom Stokerovci. Prvok mystéria tu nepredstavuje nič prevratné, o to precíznejšie je spracovanie príbehu.

Pád Bieleho domu /

Lukáš Slovák / Recenzia /

Natrieskať do amerického akčného filmu stupídne dialógy a patetickosť nie je nič nové. Inovuje sa len obal, v ktorom sa tento guláš zvykne podávať.

Kon-Tiki /

Lukáš Slovák / Recenzia /

Bádateľ Thor Heyerdahl potvrdil v roku 1947 svoju teóriu, že národy mohli cestovať medzi kontinentmi aj v predkolumbovských dobách. Expedíciu Kon-Tiki zdokumentoval, získal Oscara a vydal o nej knihu. Nadišiel čas na celovečerný dobrodružný film.