Butko Ivan

Godzilla útočí… opäť /

Ivan Butko / Správy /

O dva roky to už bude presne 60 rokov odkedy prvýkrát šliapala Gojira (známejšia pod americkým názvom Godzilla) na ľudské obydlia. V Hollywoode si samozrejme nenechajú toto výročie ujsť a 16. mája 2014 na nás zaútočí reboot tejto dnes už kultovej obludy.

Dánsky provokatér pritvrdí /

Ivan Butko / Správy /

Kontroverzný režisér Lars von Trier začína už tento týždeň v Nemecku s nakrúcaním svojho najnovšieho dvojdielneho filmu, erotickej drámy Nymphomaniac. Hlavnej úlohy sa zhostí Charlotte Gainsbourg (Antikrist, Melanchólia), ktorá si zahrá nymfomaniačku, päťdesiatročnú Joe.

Chloë Grace Moretz je na roztrhanie /

Ivan Butko / Správy /

Má síce len 15 rokov, no jej pracovný diár je nabitý nadchádzajúcimi projektami až na maximum. Do širokého povedomia sa dostala úlohou Hit-Girl z krvavej adaptácie komiksu Kick-Ass, potom sa jej filmové úlohy len hrnuli (naposledy sme ju mohli vidieť v Burtonovom filme Temné tiene).

Ďalšia hviezda pre kriminálku A Most Wanted Man /

Ivan Butko / Správy /

Autor špionážnych románov John le Carré je považovaný vo svojom obore za špičku. Po veľmi úspešnom spracovaní Tinker Tailor Soldier Spy (Jeden musí z kola von) bolo len otázkou času, kedy sa ďalší z jeho románov objaví na striebornom plátne. Príbeh s názvom A Most Wanted Man (2008) zrežíruje známy fotograf, ktorý už má skúsenosti s réžiou, Anton Corbijn.

Marvelovský veľký kus koláča /
The Guardians of the Galaxy

Ivan Butko / Správy /

Založením filmovej sekcie v mega-úspešnej komiksovej spoločnosti Marvel sa roztrhlo vrece s ich klasickými hrdinami. Kasovým trhákom The Avengers sa vedenie presvedčilo, že čo robí, robí správne. Aj preto sa už pilne pracuje na filmoch ako Iron Man 3, Captain America: The Winter Soldier, Thor: The Dark World alebo Ant Man. Prednedávnom toto štúdio ohlásilo dátum premiéry pomerne neznámeho titulu The Guardians of the Galaxy.