Dnes sa vám po prvýkrát neprihovára človek (Michal K.), ktorý to tu všetko načal a dostal do dnešnej, príjemnej podoby. Ako ste si určite všimli, vo vedení nastala zmena, a na stoličku šéfredaktora som sa dostal ja. O tom, čo podstatné sa udialo a čo nás v najbližšom období čaká sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Takže na úvod niečo k mojej osobe. Mám 22 rokov a do štruktúr cinemaview som sa dostal začiatkom apríla minulého roka. Na moje prekvapenie sa mi vtedy ozval Mišo, že či by som to nechcel skúsiť. Pre človeka, dva mesiace píšuceho na smečkársky blog, to bol veľký krok dopredu, a prakticky neodmietnuteľná ponuka.

Prekvapujúco táto spolupráca nabrala vyššie obrátky a štandardný vzťah redaktor – šéfredaktor sa čoskoro premenil na výborné kamarátstvo, ktoré (myslím, že Michal bude súhlasiť) trvá dodnes. Postupne ma začali chalani brať ako stabilného člena a jeden čas som sa dostal dokonca na pozíciu zástupcu šéfredaktora. Chuť napredovať ma však donútila urobiť kroky, ktoré neboli príliš najférovejšie a tak som sa na jedno isté obdobie stal súčasťou našej najväčšej konkurencie.

Od júna tohto roku som sa však vrátil a neľutujem. O tom, že to myslím naozaj vážne bol Michal presvedčený zrejme najviac, keďže pár týždňov dozadu mi vyrazil dych niečím, čo som absolútne nečakal. Ako by povedal don Corleone, dal mi ponuku, ktorú som nemohol odmietnuť. Zároveň som si na seba ušil bremeno, ktoré je zatiaľ príjemného charakteru, uvidíme, keď prídu prvé starosti.

Team redaktorov a spolupracovníkov ostal pokope a po prvých dňoch môžem s hrdosťou povedať, že s nikým nemám problém či už v komunikácii alebo v plnení spoločného cieľa – napredovať. Teraz vám priblížim pozitíva, ktoré sa v posledných dňoch udiali alebo sa v najbližších hodinách, dňoch či mesiacoch udejú.

Za prvé. Podarilo sa mi angažovať dvoch nových ľudí. Jedného z nich ste si už mohli všimnúť pri novinkovom spravodajstve, je ním Filip Dóša, človek aktívne fungujúci na česko-slovenskej databáze. Po prvých riadkoch môžem hodnotiť, že moju predstavu napĺňa na 101%. Okrem toho pre nás chystá mnoho príspevkov do rubriky, ktorá je zatiaľ veľkým tajomstvom.

Tým druhým je 20- ročný mladík Michal Baláž alias Ružbach, ktorého som ulovil v tých istých vodách ako Filipa. Zatiaľ na mňa pôsobí viac ako príjemne a môžem prehlásiť, že má dobré predpoklady do budúcna, aby sa stal stabilným a kvalitným členom redakcie. Prvé novinky od neho by sa mali objaviť už dnes, tak sa spoločne tešme. Aby som nezabudol Ružbach pochádza z Humenného. A prečo to spomínam?

Pretože z Humenného je aj náš staronový spolupracovník Marián Biel, ktorý v sebe ukrýva veľmi veľkú kvalitu, už dlhé roky však vedie ťažký boj s tým, aby sa prehovoril niečo vyprodukovať. Keď sa tak raz za uhorský rok stane, stojí to ozaj za to. Presvedčiť sa budete môcť už o pár dní, leto trávi v Anglicku a odtiaľ nám poslal článok z jedného veľkého návratu jednej comicsovej postavy. Schválne, či uhádnete o koho ide? Svoju aktivitu chce potvrdiť už o pár dní tým, že pripravuje profil o ďalšom veľkom navrátilcovi na režisérsku stoličku.

V mesiaci august náš čaká niekoľko podstatných zmien. Okrem toho, že novinky budú mať (dúfam) každodennú aktualizáciu, vrcholí aj príprava zmeny portálu do nového šatu. Verím, že túto zmenu uvítate s otvorenou náručou. Čaká nás v nej niekoľko nových rubrík, nebolo by namieste hneď všetko prezradiť. Tým pádom vzrastie aj počet článkov na jeden mesiac. Už teraz to vyzerá viac ako sľubne.

Na úvodný príhovor snáď len toľko. Ak ste došli až sem, ďakujem. Chcem sa poďakovať aj Michalovi za túto šancu, ktorú pevne verím využijem, ďakujem tímu ľudí, ktorý sa na cinemaview podieľa a vám čitateľom môžem sľúbiť, že pre pozitívny rozvoj nášho portálu urobíme maximum. Dúfam, že návšteva stránky www.cinemaview.sk bude pre vás každodennou, príjemnou zábavou.

P.S. Piatok 4.8. odchádzam na 12- dňovú dovolenku. Zhodou okolností podobný krok robí aj môj zástupca Lučo, preto bremeno šéfstva ostane na tieto skoro dva týždne staronovému veliteľovi posádky Michalovi Klembarovi. Všetky dotazy preto smerujte na neho. Držíme mu palce nech to tu bez nás ustráži.

P.S.2 Na tej fotke pri anotácii som ja, nezľaknite sa :).

Prajem krásny august a veľa dobrých článkov!